پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۵۳۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۹

به گزارش خبرگزاری فارس، امین دلیری امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت با اشاره به اینکه کل فروش سازمان در سال 93 بالغ بر 3 هزار و 296 میلیارد ریال بوده است، اظهار داشت: در 5 ماهه نخست سال 1207 میلیارد ریال درآمد کسب شده است.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اینکه 13 هزار پرونده راکد مربوط به اموال غیرمنقول وجود دارد گفت: در حال برنامه‌ریزی برای فعال شدن این پرونده‌ها و اولویت‌بندی آنها هستیم.

این مقام مسئول به موضوع کالاهای قاچاق اشاره کرد و یادآور شد: در سال 93 ، 1465 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده بود و در حال حاضر طرحی برای کنترل آن در دست اجرا بوده و با همکاری وزارت اطلاعات،‌تعزیرات، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قوه قضاییه ، نیروی انتظامی در تهران به صورت آزمایشی انجام می‌شود.

دلیری با بیان اینکه 24 میلیارد دلار آمار غیررسمی قاچاق در کشور وجود دارد، گفت: درصد کمی از این قاچاق به مرحله کشف می‌رسد. همچنین کالاهایی که منهدم شده در 5 ماهه نخست سال 106 میلیارد ریال بوده است.

این مقام مسئول درمورد اموال دارایی‌های امیرمنصور آریا نیز گفت: 40 مورد از اموال غیر منقول این شرکت با ارزش بالغ بر2 هزار و 239 میلیارد تومان به نام دولت زده شده و 27.11 درصد کارخانه فولاد خوزستان به ارزش 5 هزار میلیارد ریال در اختیار سازمان است که د رسال 93 حدود 144 میلیارد ریال و در مرداد ماه سال جاری 756 میلیارد ریال آن فروخته شده و بقیه اموال نیز به مزایده گذاشته شده، اما استقبال از آن وجود ندارد.

وی تاکید کرد: فروش سهام فولادد خوزستان در برنامه‌های سازمان است و سعی می‌کنیم آن را به فروش برسانیم، زیرا سهامدار عمده آن بانک ملی بوده و در حال رایزنی هستیم.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی درمورد اموال بابک زنجانی نیز گفت: این موضوع هنوز به دست سازمان نرسیده و باید در آینده‌ای نزدیک دادگاه این شخص برگزار و پس از آن اموال تعیین تکلیف شود.

این مقام مسئول درمورد ورود خودروهای لوکس بیش از 2500CC به کشور گفت: در حال حاضر تعداد 134 خودرو در انبارهای عمومی وجود دارد که متوسط ارزش هر کدام بیش از یک میلیارد تومان بوده و طبق قاعده باید به کشور سازنده مرجوع شود و پیشنهاد این است که این خودروها برای امر تشریفات در دستگاه‌های دولتی استفاده شود.

وی از اقدامات دیگر این سازمان را تامین و تجهیز انبارهای کالا دانست و یادآور شد: شیوه‌نامه جدیدی برای همکاری با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه شده است و همچنین تا پایان سال سامانه مزایده الکترونیکی اموال منقول و غیرمنقول تکمیل خواهد شد.