خبرخوان
کد خبر: ۱۷۳۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
قیمت‌گذاری خودرو
قیمت‌گذاری خودرو
رئیس شورای رقابت با تشریح جزئیات شیوه قیمت‌گذاری خودرو در سال ۹۶ گفت: وزیر صنعت دیگر هیچ حرفی از خروج خودرو از شمول قیمت‌گذاری به شورای رقابت نزد.
به گزارش ستاره ها به نقل از مهر؛ رضا شیوا با تشریح جزئیات قیمت‌گذاری خودروها در سال آینده گفت:در رابطه با قیمت‌گذاری خودروها در سال ۹۶، دوبحث مطرح است که یکی از آنهاخودروهای ساخت داخل و تولیداتی است کهدر چارچوب دستورالعمل تنظیم قیمت، در شورای رقابت قیمت‌گذاری خواهند شد ونظارت عالیه بر آنها صورت می گیرد. بر این اساس، شروطی برای وزارت صنعت گذاشته‌ایم که بر مبنای آن، قرار بر این است که تولیداین خودروهادر سال ۹۶، به حد کافی صورت گیرد و هیچ یک از خودروها، حاشیه بازار نداشته باشند.
رئیس شورای رقابت افزود:در مورد برخی از خودروها که شاملقیمت‌گذاری نمی شوند، کار با شورای رقابت نیست و این گروه را بیشتر، خودروهای وارداتی تشکیل می دهند که تا حدودی فضای رقابتی بر آنها حاکم است، البته وزارت صنعت متولی تنظیم بازار آنها هم هست و شورای رقابت در این خصوص نظارت عالیه دارد تا این خودروها نیز در سال ۹۶، حاشیه بازار نداشته باشند.
وی در پاسخ به این سوال که بالاخره شورای اقتصاد، پاسخی به نامه وزیر صنعت مبنی بر خروج خودرو از شمول قیمت‌گذاری ارایه کرد، گفت: وزیر صنعت دیگر آن موضوع را پیگیری نکرد و اکنون هم هیچ بحثی در رابطه با خروج خودرو از شمول قیمت‌گذاری مطرح نیست و به تازگی هم بحثی در این خصوص صورت نگرفته است.
شیوا ادامه داد:مشخص شده استبازارهایی که انحصاری هستند،بر اساسدستورالعمل های موجود، قیمت خود را باید با شورای رقابت تطبیق بدهند که نمونه آن محصولات پتروشیمی است که شورای رقابت وارد شده و اخیرا هم این شورا در حال ورود به بحث فولاد است؛ به هرحال قانونگذار شورای رقابت را مکلف کرده تا در هر بازاری که انحصار طبیعی و غیرطبیعی بر آن حاکم است، دخالت کند و اگر لازم باشد، برای آن دستورالعمل تنظیم نماید.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
0
0
سلام بازی سیاه بازی یا بازار سیاه سازی