خبرخوان
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۷۳۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۳
تعداد نظرات: ۲ نظر

نماینده کارگران در شورای عالی کار، گفت: نظر دولت برای افزایش حداقل دستمزد سال آینده 10 درصد است که چند درصدی بالاتر از نرخ تورم است.

تصویر نظر دولت افزایش 10 درصدی حداقل دستمزد سال آینده کارگران است/ جلسه دیروز بی نتیجه ماند

علی خدایی در گفت و گو با خبرنگارجام جم آنلایندرباره آخرین نتایج جلسه شورای عالی کار که بعد از ظهر روز گذشته برگزار شد، گفت: در جلسه روز گذشته توافقی روی رقم افزایش حداقل دستمزد حاصل نشد و بحث ها در جلسه بعد از ظهر روز سه شنبه ادامه خواهد یافت.

وی در پاسخ به این پرسش که نظر دولت برای افزایش حداقل دستمزدها روی چه رقمی است، گفت: دولت نرخ تورم را 7 درصد اعلام می کند و نظرش برروی افزایش 10 درصدی حداقل دستمزدهاست، اما نظر ما همانطور که قبلا هم اعلام کرده ایم تابعی از سبد هزینه معیشت است.

خدایی رقم هزینه سبد معیشت خانوارکارگری را که در ستاد مزد مورد تواقق قرار گرفت رقم دو میلیون 489 هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی می دانیم که تعیین این رقم به عنوان حداقل دستمزد در سال آینده سخت است، اما معتقدیم اگر می خواهد افزایشی صورت گیرد باید مبنا حداقل سبد هزینه معیشت باشد، یعنی اگر قرار است 10 درصد به دستمزد های سال آینده افزوده شود نباید حداقل دستمزد امسال که 812 هزار تومان بود مبنا قرار گیرد و 81 هزارتومان به حداقل دستمزد اضافه شود و معتقدیم که باید 10 درصد رقم سبد هزینه معیشت که 2 میلیون و 489 هزار تومان محاسبه شود و 249 هزار تومان به حداقل دستمزد اضافه شود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهار داشت: یعنی اگر بخواهیم فقط با تکیه بر نرخ تورم دستمزدها را تعیین کنیم، قطعا فاصله مزد کارگران از هزینه ها را افزایش می دهیم، در نتیجه اولین هدف ما توقف این روند است و امیدوارم با گروه های کارفرمایی و دولت وارد توافقی شویم که طی چند سال این فاصله را جبران کنیم.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
محسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
4
21
این دولتم به فکر کارگر نیست
کارگر قشر بدبخت جامعه..........
مسعود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
10
2
بورس نیوز جربزه داشته باش و کامنت هارو منتشر کن.