خبرخوان
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۷۴۱۹۶
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
یک نماینده مجلس درباره انتقادات به افزایش تعرفه پزشکی گفت: می خواهم بپرسم وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتیفقط ۱۰ هزار تومان بود و بیمارستان ها سرویس نمی دادند و همین کار در بخش خصوصی ۵۰۰ برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.
محمدحسین قربانی ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر افزایش ۱۰۰۰ درصدی دستمزد پزشکان را کذب محض دانست و اظهار داشت: متاسفانه در دو سال گذشته هجمه های بسیار غیرکارشناسی و ناعادلانه علیه طیف وسیعی از نخبگان، خواص و زحمتکشان جامعه پزشکی صورت می گیرد که فکر می کنم باید یک استراتژی و ایده ای پشت این قضیه باشد.
وی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر افزایش تعرفه های پزشکیگفت: می خواهم بپرسم که این معضل بزرگ کشور در حوزه سلامت چگونه باید حل می شد؛ وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتی تنها ۱۰ هزار تومان بود و بیمارستان ها سرویس نمی دادند و همین کار در بخش خصوصی ۵۰۰ برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.
قربانی گفت: اظهارات آقای مصری منطبق بر واقعیت نیست. ممکن است تعداد معدودی از پزشکان در بخش خصوصی درآمدهای بالا داشته باشند ولی درآمد قاطبه پزشکان زحمتکش به ویژه در بخش دولتی به مراتب از یک مدیر درجه ۳ و ۴ کشور کمتر است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نمی دانم آقایان این بحث ها را از کجا می آورند و این مباحث غیر کارشناسی را به جامعه کارگری وصل می کنند.
قربانی خاطرنشان کرد: آقایان اگر واقعا طرفدار جامعه کارگری هستند کمک کنند نه بیست و هفتم حق بیمه کارگرانمظلوم و زحمتکش خرج درمان کارگران شود و در جاهای دیگر هزینه نشود.
*تسنیم

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
ROMANIA
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
0
0
ببینم اقای عزیز اگه یه بقال میوه را یا قصاب با انحصار گوشتو....هزار برابر بفروشه دولت هیچکاری نمیکنه این وظیفه حکومت است عدالت را برقرار کنه اونروز که می اومدید عدالت علی گوشارو کر میکرد حالا دستتون به روغن رسیده یزد یزد میکنی