خبرخوان
کد خبر: ۱۷۴۴۱۳
تعداد بازدید: ۹۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
سرمایه گذاری هزار و 400 میلیارد ریالی بنیاد برکت در آذربایجان غربی
ارومیه- ایرنا- نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: بنیاد برکت در سال های اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه های محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و تولید در آذربایجان غربی اجرا و در این راستا بیش از هزار و 400 میلیارد ریال در استان سرمایه گذاری کرده است.

شهروز برزگر کلشانی روز پنجشنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: این سرمایه گذاری در حوزه های راه سازی، مدرسه سازی، کمک به اشتغال صنعتی و رونق تولید، توسعه بخش های فرهنگی و آموزشی و همچنین انجام خدمات عام المنفعه بوده است.
وی اضافه کرد: امیدواریم با نگاه ویژه مسئولان این بنیاد، خدمات بنیاد برکتدر آذربایجان غربی به ویژه مناطق محروم توسعه یابد تا زمینه محرومیت زدایی بیشتر فراهم شود.
وی اظهار کرد: بنیاد برکت علاوه بر فعالیت در حوزه عمران و امور زیربنایی در حوزه های مختلف خدمت رسانی به مردم و توانمندسازی محرومان اقدامات بسیار خوبی داشته و خدمات قابل توجهی ارائه کرده که کمک به ایتام و اعطای وام قرض الحسنه به محرومان از آن جمله است.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرومیت های روستایی در این شهرستان به ویژه بخش کوهسار از مسئولان بنیاد برکت خواست تا در خصوص کاهش محرومیت در این منطقه نیز اهتمام ویژه ای داشته باشند.
به گزارش ایرنا، ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) در اردیبهشت ماه سال 68 تشکیل شد و این نهاد در استان در سال 72 آغاز به کار کرد. 
فعالیت ها و هزینه کردهای منسجم این نهاد در استان با آغاز فعالیت بنیاد برکت در سال 86 به طور چشمگیری آغاز شد که موجب سرمایه گذاری هایی از سوی این ستاد و بنیاد در مناطق محروم استان شده است.
از آغاز فعالیت بنیاد برکت در آذربایجان غربی تاکنون 27 مدرسه با 127 کلاس درس و با اعتبار یک هزار و 620 میلیارد ریال احداث شده است