کد خبر: ۱۷۶۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
مدیر عامل کارگزاری بانک آینده گفت: بخش مسکن به‌عنوان عمده‌ترین فضای سرمایه‌گذاری بین طیف فعالان اقتصادی شناخته‌ می‌شود چراکه تفاوت نرخ ارز تاثیر مستقیمی بر رکود یا رونق این حوزه دارد.
فردین آقابزرگی مدیر عامل کارگزاری بانک آینده در گفت‌و‌گو با بورس‌ نیوز با ارزیابی بازارسرمایه پس از برجام اظهار کرد: بازارسرمایه طی هفته گذشته درگیر التهاب و ابهامات روانی خروج آمریکا از برجام و تاثیرگذاری منفی این تصمیم به سر می‌برد اما این جو روانی زودتر از حد موعد فروکش کرد تا بازارسرمایه باردیگر شاهد از سرگیری روند طبیعی و رشد شاخص‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه ساختاراقتصادی ایران با آثار تحریم‌ها تطابق یافته، ادامه داد: اقتصاد ایران با تحریم و چالش‌های پیش‌روی آن طی چند سال گذشته تطبیق یافته و توانسته این محدودیت‌ها را مدیریت و این جریان را به سمت دلخواه خود مدیریت کند ؛ اما مدیریت به منزله نبود محدودیت بر بازار نیست چراکه پس از شوک روز نخست و جو روانی ناشی ازآن، شاهد تدوام رشد شاخص در تابلوهای معاملاتی هستیم.

وی با تاکید بر آنکه مدیریت محدودیت‌ها، تاثیر مستقیمی بر سودآوری ارزش سهام صنایع و شرکت‌ها ندارد، افزود: افزایش قیمت ارز یکی از عوامل اصلی تداوم سودآوری صنایع و شرکت‌ها در کوتاه مدت بوده که نشات گرفته از آثار تورمی و کاهش ارزش پول ملی است؛ در سال91 نیز با جهش قیمت دلار از یک‌هزارتومان به 3هزار تومان، یکی از سال‌های پربازده بورس رقم خورد.
وی تاکیدکرد: به تناسب اختلاف بین ارزش جایگزینی و ارزش بازار شرکت‌ها و همچنین آثار تورمی ناشی از اختلاف قیمت دلار و ریال، پیش‌بینی می‌شود که سازوکار و فرآیند معاملات در بورس با افزایش شاخص رو‌به‌رو شود.

آقابزرگی همچنین با اشاره به افزایش قیمت‌ در گروه سیمانی‌ها و کاشی‌ها در معاملات امروز بورس گفت: بخش مسکن به‌عنوان عمده‌ترین فضای سرمایه‌گذاری بین طیف فعالان اقتصادی شناخته‌ می‌شود چراکه این فعالان معتقدند سرمایه‌گذاری در این بخش، فیزیکی و قابل حراست است.

مدیر عامل کارگزاری بانک آینده با اشاره به تاثیر کاهش پول ملی بر بازار مسکن تصریح کرد: بازار مسکن، جزو نخستین بخش‌های سرمایه‌گذاری در بازار کشور بوده که تحت تاثیر تفاوت نرخ ارز قرار می‌گیرد چراکه قدرت خرید و میزان منابع مالی برای خرید مسکن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
0
0
هزینه ساخت گران شد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
0
0
هزینه ساخت گران شد