پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۷۷۴۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
عضو هیات مدیره قطعه سازان در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد؛
عضو هیات مدیره قطعه سازان در انتقاد به افزایش کم قیمت خودرو از سوی شورای قابت گفت: این اقدام اسفناک و وحشتناک بیش از فشار تحریم‌های جدید آمریکا بر صنعت خودروسازی و صنایع وابسته به آن، تاثیر منفی خواهد گذاشت.
محمد‌رضا نجفی‌منش در گفت‌وگو با بورس‌ نیوز با انتقاد از تصمیم جدید و بدون پشتوانه کارشناسی شورای رقابت گفت: این شورا با اتخاذ روش قیمت‌گذاری قبل از آنکه به 15 مرداد و پایان ضرب‌العجل تحریمی ترامپ نزدیک شویم، صنعت خودورسازی ما را در خطر ورشکستگی قرار داده است.

وی با انتقاد از این تصمیم اشتباه و غیرقابل توجیه شورای رقابت تاکید کرد: بدترین اقدام ممکنی که می‌توانست به ضرر صنعت خودروسازی کشور تمام شود، همین شیوه منسوخ قیمت‌گذاری خودرو بوده که به ضرر مجموع صنعت خودروسازی کشور و تولید ملی منجر خواهد شد.

رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران، ادامه داد: طبق پیش‌بینی‌ها، اگر گروه سایپا با  27درصد و گروه ایرا‌ن‌خودرو با 30 درصد افزایش قیمت روبه‌رو می‌شدند، تنها از ضرردهی این شرکت‌ها جلوگیری ‌می‌شد.

وی با بیان این مطلب که از سال 95 تاکنون قیمت خودرو چنین شرایطی را تجربه نکرده که 9درصد افزایش قیمت مواد اولیه، 56 درصد افزایش نرخ دستمزد و 21 درصد افزایش هزینه های سربار باشد.
وی با بیان این مطلب که مدیران خودروسازان ما دولتی هستند و از روی ناچاری این موضوع را قبول می‌کنند گفت: تمام دود این آتش به چشم ما خودروسازها می‌رود که نمی‌توانیم پول خود را دریافت کنیم.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
0
0
بهترین کار آزاد کردن واردات خودرو هست تا انحصار خودرو داخلی شکسته وقیمتها واقعی بشه.
رضا
|
ROMANIA
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
0
0
روزی که خون گریه کنید نزدیکه قاتلا