پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۷۷۶۴۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
مجمع عمومي عادي ساليانه شرکت سرمایه گذاری توکافولاد(سهامی عام) با حضور 75 درصدی صاحبان سهام حقيقي و حقوقي و نمايندگان قانوني آنان تشکیل شد.
به گزارش بورس‌ نیوز، در اجراي مادة 101 اصلاحيه قانون تجارت، هيأت رئيسه مجمع عمومي عادي شرکت  به رياست  امیرحسین نادری (نماینده فولاد مبارکه) و  نظارت  سید حسین هاشمی طباطبایی (نماینده ساتا) و محمد جلیل زاده (نماینده صبا تامین ) همينطور دبير جلسه احمد جعفری تشکیل شد.

احمد کارگهی، مدير عامل شرکت توکافولاد گزارش مبسوطي از عملکرد هيأت مديره در سال96 ارائه کرد و گفت: سال 96 علیرغم تمام سختی‌ها برای توکا دستاوردهای بزرگی را به همراه داشت به نحوی که این سال را می‌توان سال تاریخی برای توکا نامید.

وی ادامه داد: توکا بر اساس چشم‌انداز خود برنامه‌ریزی کرده تا سال 1400 جزو هفتاد و پنج شرکت برتر ایران قرار بگیرد و در سال 96 یعنی چهار سال زودتر از برنامه به چشم انداز خود دست یافت؛ در این سال شرکت توکا موفق شد ضمن حفظ حضور خود در بازار فولاد مبارکه و توسعه کسب و کارهای قبلی به حوزه‌های جدیدی از کسب‌وکار ورود کند.

کارگهی افزود: تجهیزات نیروگاه مورچه‌خورت علیرغم شرایط تحریمی خریداری شد و نخستین دستگاه مولد آن به کارگاه وارد شد که با راه‌اندازی آن توکا عملاً به حوزه انرژی ورود خواهد کرد همچنین توکا با امضا توافق نامه خرید معدن سنگ آهن اسفندار از طریق شرکت راهبران گامی بلند به سمت دستیابی به سنگ آهن و سپس کنسانتره برداشت و بدین ترتیب آرزوی دیرین توکا برای ورود به حوزه معدن و سنگ آهن به مرز تحقق رسید. 

مدیرعامل شرکت توکافولاد با اشاره به شرایط زیست‌محیطی منطقی نیز تاکید کرد: در سال 96 توکا با درک پتانسیل هایی که در شرایط بحران آب کشور در صنعت آب به وجود آمده عملاً با ورود به این صنعت و تأسیس شرکت توکا پارسیان پیشرو به‌عنوان تنها تولید کننده ایرانی فیلتر های UF تصفیه خانه‌های پساب ساخت ایران وارد این حوزه استراتژیک شد.