پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۷۹۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
وزیر انرژی روسیه نسبت به تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر بازار نفت هشدار داد و گفت وضعیت بازارهای جهانی نفت همچنان «تقریبا شکننده» مانده‌ زیرا واکنش مشتریان نفتی ایران به تحریم‌ها مشخص نیست و این بازار را بی‌ثبات می‌کند.


به گزارش بورس نیوز، الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه می‌گوید علی‌رغم پیشرفت چشمگیر در متوازن‌سازی بازار به وسیله توافق کاهش تولید، وضعیت بازارهای جهانی نفت همچنان «تقریبا شکننده» مانده‌ زیرا سطح تولید در تعدادی از کشورها همچنان موضوع بحث است و تحریم ایران نیز بی‌ثباتی بزرگی به بازار داده است.

نوآک در مجمع اقتصادی شرقی در ولادی‌وستوک گفت: «طی 2 سال گذشته، بازار اساسا متوازن شده است بطوریکه ذخایر بازارهای نفتی به کمترین میزان 5 سال گذشته و قیمت نفت به سطح قابل قبولی رسید. اما وضعیت تقریبا شکننده باقی مانده است.»

وی افزود درحالی‌که سرمایه‌گذاری جهانی به این صنعت بازگشته است، برخی کشورها نتوانسته‌اند تولید خود را ازسربگیرند؛ به ویژه ونزوئلا که روزانه 50 هزار بشکه نفت از دست داده است.

این مقام روس ادامه داد وضعیت (تحریم) ایران نیز «بی‌ثباتی بزرگی به بازار داده است زیرا واکنش کشورهایی که به طور مشترک روزانه حدود 2 میلیون بشکه نفت از ایران دریافت می‌کردند، همچنان مشخص نیست.»

به گزارش فارس به نقل از رویترز، نوآک نسبت به تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر بازار نفت هشدار داد و گفت: «این یک بی ثباتی بزرگ برای بازار است. اینکه کشورهایی که تاکنون تقریبا روزانه 2 میلیون بشکه نفت ایران می خریدند، چگونه رفتار خواهند کرد. این وضعیت باید به دقت رصد شود؛ تصمیم درست باید گرفته شود.»
برچسب ها: روسیه ، تحریم ، نفت ، تحریم نفتی