پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۱۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از رده خارج کردن خودروهای فرسوده گفت: ما در کمیسیون صنایع هنوز به جمع بندی نهایی درباره این موضوع نرسیده‌ایم و موضوع همچنان در حال بررسی است.

به گزارش بورس نیوز، رامین نورقلی‌پور با اشاره به اینکه بحث الزام خودروسازان به از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در قالب طرح ساماندهی بازار خودرو مطرح شده، گفت: ما در کمیسیون صنایع هنوز به جمع بندی نهایی درباره این موضوع نرسیده‌ایم و موضوع همچنان در حال بررسی است.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در خانه ملت، اضافه کرد: طرح خروج خودروهای فرسوده از چرخه مصرف در اصل اتفاق خوبی است؛ ولی باید سازو کاری طراحی کنیم که هزینه این کار بر عهده مصرف‌کننده نباشد.

وی ادامه داد: وقتی خودروساز را مکلف می‌کنیم خودروهای فرسوده را از رده خارج کند، ممکن است او هزینه این کار را بر روی قیمت محصولاتش لحاظ کند و در این میان تنها کسی که از این کار آسیب می‌بیند، مصرف‌کننده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: باید به دنبال سازوکارهایی باشیم که بدون اینکه مصرف کننده نهایی هزینه کند، خودروی فرسوده از رده خارج شود و من به شخصه با اینکه از رده خارج کردن خودرو به عهده خودروساز باشد، موافق نیستم.