پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۱۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
معاون وزیر امور خارجه روسیه بدون ذکر نام کشوری، از تلاش ها برای انتقال تروریست ها از استان ادلب در شمال سوریه به عراق خبر داده است.
به گزارش بورس نیوز، «اولگ سیرومولوتف» با بیان این مطلب به خبرگزاری تاس گفته که اطلاعاتی در دست دارد که این مساله را اثبات می کند و تاکنون روسیه از این کار جلوگیری کرده است.
ادلب تنها منطقه در سوریه است که کماکان تحت کنترل گروه های تروریستی و مخالفان دولت قانونی سوریه قرار دارد.

روسای جمهوری روسیه و ترکیه روز 17 ماه سپتامبر توافقنامه ای را امضا کردند که بین مناطق تحت کنترل ارتش سوریه و معارضان سوری در ادلب، خطوط حائل غیرنظامی ایجاد کنند و واحدهای گشت ارتش ترکیه و پلیس نظامی روسیه در این منطقه گشت زنی کنند.

معاون وزیر خارجه روسیه در ادامه مصاحبه به وجود پناهگاه های تروریست ها در برخی کشورها اشاره کرد و افزود: لنگرگاه های امن برای تروریست ها در اندونزی، صحرای سینا و افغانستان بوجود آمده است.

بر اساس گزارش ایرنا، سیرومولوتف یکی از پیچیده ترین و دشوارترین وظایف در شرایط کنونی را جلوگیری از بازگشت تروریست های خارجی از مناطق خاورمیانه عنوان کرد و اظهار داشت: تروریست ها در کشورهای اروپایی پراکنده می شوند و شماری از آنها از طریق بلاروس و اوکراین به دنبال نفوذ به روسیه هستند.