پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۸۸۵۹
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس:
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس یکی از عوامل سقوط هواپیمای تهران – یاسوج را موقعیت جغرافیایی فرودگاه یاسوج دانست و گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد که جانمایی فرودگاه یاسوج به هیچ وجه درست و کارشناسی نبوده است.

جانمایی فرودگاه یاسوج به هیچ وجه درست و کارشناسی نبود

به گزارش بورس نیوز، ولی داداشی با اشاره به تداوم بررسی پرونده سقوط هواپیمای تهران – یاسوج در کمیسیون اصل90، گفت: تاکنون چندین جلسه برای بررسی حادثه مذکور برگزار شد و در این میان از مدیران و مسئولان مربوطه برای ارائه گزارش دعوت و در نهایت گزارش نهایی این حادثه توسط اعضای کمیسیون تدوین شد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آخرین نشست کمیسیون اصل نود مجلس برای بررسی پرونده سقوط هواپیمای تهران – یاسوج هفته گذشته با مسئولان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

وی افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته از دلایل و ابعاد سقوط هواپیمای تهران – یاسوج مشخص شده که برخی قصورهای عملکردی در حوزه فنی صورت گرفته است که تمام این مسائل در گزارش نهایی کمیسیون اصل 90 آورده خواهد شد.

داداشی یکی از عوامل سقوط هواپیمای تهران – یاسوج را موقعیت جغرافیایی فرودگاه یاسوج دانست و گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد که جانمایی فرودگاه یاسوج به هیچ وجه درست و کارشناسی نبوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: حتی در بحث احداث فرودگاه یاسوج این مسئله توسط کارشناس فنی این پروژه که وظیفه تأیید نهایی آن را داشت، اعلام شد که زیر فشار مجبور به تأیید نهایی پروژه فرودگاه یاسوج شده است.

وی تصریح کرد: کارشناس فنی مربوطه اعلام کرد که منطقه فرودگاه یاسوج به هیچ وجه برای احداث چنین فرودگاهی مناسب نبوده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس گفت: در هفته‌های آینده نشست دیگری در این کمیسیون با حضور مسئولان مربوطه و کارشناسان برای بررسی بیشتر ابعاد حادثه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج برگزار خواهد شد و پس از آن گزارش نهایی به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود.