پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۹۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
در حوزه عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان انجام شد؛
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب گفت: این رقم اعتبار، در قالب طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت موسوم به ۲۷ مخزن، و در یک بازه زمانی دوساله، هزینه خواهد شد.

به گزارش بورس نیوز، احمد محمدی محمدی در نشست هم‌اندیشی بیژن زنگنه، وزیر نفت با مسئولان و نخبگان شهرستان مسجدسلیمان اظهار کرد: ۶ بسته قراردادی با ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در حوزه عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب ادامه داد: این رقم اعتبار، در قالب طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت موسوم به ۲۷ مخزن، و در یک بازه زمانی دوساله، هزینه خواهد شد.

وی افزود: از این رقم اعتبار، هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در محدوده شهرستان اندیمشک و حدود ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در شهرستان مسجدسلیمان هزینه می‌شود که محل مصرف آن پروژه‌های توسعه مخازن لالی آسماری، لالی بنگستان و زیلایی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب در این باره که ۴ درصد از کل اعتبارات طرح نگهداشت و افزایش تولید به پروژه‌های عام‌المنفعه و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی هزینه می‌شود، تاکید کرد: با همکاری سه‌جانبه میان مسئولان شهری و استانی، صنعت نفت و بخش خصوصی و پیمانکاری، این طرح در بازه زمانی تعیین شده به سرانجام می‌رسد و این منطقه از عواید و منافع آن بهره‌مند می‌شود.

محمدی با اشاره به دیگر طرح‌های در حال اجرای این شرکت در گستره عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجد سلیمان گفت: با اجرای طرح جمع‌آوری گازهای همراه نفت و با تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های پتروشیمی، بخشی از زنجیره ارزش صنعت نیز تکمیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب با اشاره به اینکه مسجدسلیمان در توسعه اقتصادی کشور و پیشگامی آن در زمینه اکتشاف نفت و بسیاری از ابعاد و زمینه‌های دیگر از جمله نظام‌های اداری، شهری و اجتماعی جایگاه ویژه ای دارد، بیان کرد: با اجرای مجموعه این طرح‌ها و با وجود حمایت‌های موثر وزارت نفت، شاهد توسعه پایدار و رونق دوباره شهر خواهیم بود.