خبرخوان
تاثیر روانی قیمت ها جدید ترینهای بورس
استاندارد حسابداری تورمی جدید ترینهای بورس
تاثیر روانی قیمت ها جدید ترینهای بورس
کاهش بازده دارایی ها جدید ترینهای بورس
کاهش بازده دارایی ها جدید ترینهای بورس
استاندارد حسابداری تورمی جدید ترینهای بورس
روی خط شرکت ها جدید ترینهای بورس
پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۱۲۱۹
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
مدیر پذیرش شرکت بورس تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:‏
بازارسرمایه می‌تواند یک‌راه خوب و به‌صرفه برای تأمین سرمایه شرکت‌ها و مجموعه‌های تولیدی کشور باشد و در این راستا ‏ورود صنایع جدید و آسان‌سازی پذیرش می‌تواند میزان مشارکت در بورس را افزایش دهد.‏

بورس پذیرای 3 صنعت جدید/ قوانین پذیرش تعدیل می‌شوند


به گزارش خبرنگار بورس نیوز یکی از موضوعاتی که همیشه به‌عنوان دغدغه شرکت‌های ایرانی برای ورود به بازار سرمایه بیان‌شده است، سخت‌گیری در پذیرش و نبود برخی صنایع در لیست بورس تهران است.

در سال گذشته بخشی از بازار سرمایه دست به اصلاح قوانین خود زد و در قدم اول بازار پایه فرابورس با تغییر برخی قوانین و مدل‌های ارزش‌گذاری، راه را برای ورود تازه‌واردها و شفافیت بیشتر هموارتر کرد.

به نظر می‌رسد که بازار سرمایه به تعدیل برخی قوانین و یا تغییر برخی ضوابط پذیرش نیاز دارد و این مهم توسط مدیران ارشد بازار سرمایه به‌خوبی موردپذیرش و بررسی قرارگرفته است.

اسماعیل درگاهی مدیر پذیرش شرکت بورس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بورس نیوز در این مورد گفت: امسال اصلاح دستورالعمل پذیرش را در دستور کار قرار داده که این روند از دو سال پیش آغاز شده است.

وی ادامه داد: روند تعدیل برخی قوانین را از سال‌های گذشته آغاز کردیم اما باید بدانید که این مهم نیاز به تغییرات ساختاری داشته و نمی‌تواند یک‌شبه رخ دهد.

مدیر پذیرش شرکت بورس تهران  ضمن تأکید بر این مطلب که این تعدیل‌ها باعث می‌شود پروسه پذیرش شرکت‌ها دقیق‌تر شود تصریح کرد: در نمایشگاه دوازدهم بورس، بانک و بیمه سامانه‌ای به بازار معرفی شد تا مستندات و فایل‌های مورد نیاز برای پذیرش به‌صورت الکترونیکی دریافت شود و دیگر نیاز به تحویل مستندات به‌صورت کاغذی برای عرضه‌های اولیه و پذیرش شرکت‌ها نباشد. این مهم کار را برای متقاضی و بازار راحت‌تر خواهد کرد.

وی افزود: تمامی این‌ها در کنارهم باعث می‌شود که پذیرش شرکت‌ها آسان‌تر شود و در کنار این مهم به دنبال افزایش صنایع حاضر در بازار سرمایه نیز هستیم.

درگاهی با تأکید بر پایش صنایع مختلف برای ورود به بازار سرمایه گفت: بورس ما تنوع خوبی ازنظر حضور صنایع مختلف دارد اما این تنوع در سال جاری و سال‌های پیش روی افزایش خواهد یافت و در سال 98 نیز احتمال حضور 2 تا 3 صنعت جدید وجود دارد.