خبرخوان
پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۴۱۳۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
نسبت به دوره مشابه سال گذشته اتفاق افتاد؛
براساس آمار منتشرشده از سوی معاونت طرح و برنامه در سه ماهه اول سال 98، از میان کالاهای مصرفی تولید یخچال، فریزر و کولر آبی افزایش داشته است.
به گزارش بورس نیوز، تولید تراکتور ۲۶.۸ درصد رشد نسبت به سه ماهه اول سال ۹۷ را در تولید پشت سر گذاشته به طوری که تولید تراکتور به ۴ هزار و ۲۸۴ دستگاه رسیده است.


همچنین تولید روغن ساخته شده نباتی ۵.۴ درصد رشد داشته است این درحالی است که تولید آن در سال گذشته، ۳۲۷.۶ هزارتن بوده است و در سه ماهه اول سال به ۳۴۵.۲ هزارتن رسیده است.

دارو با رشد ۱۲.۶ درصدی با تولید ۹.۴ میلیارد عددی روبه‌رو شد.

همچنین تولید کارتن با رشد ۵۵.۷ درصدی از تولید ۱۲۱ هزار و ۴ هزارتن به ۱۸۹ هزارو یک تن رسیده است.

تولید نئوپان رشد ۲۹.۱ درصدی را پشت سرگذاشت و تولید خود را تا ۱۷۴ هزارو ۸ متر مکعب افزایش داد.

فیبر ۳.۸ و پتروشیمی ۴.۹ درصد رشد را در تولید شامل خود کردند.

آمار‌ها نشان می‌دهد تولید نخ سیستم پنبه‌ای در سال گذشته ۴۸.۲ هزارتن بوده که بیش از ۳.۳ درصد رشد داشته و تولید آن در سال ۹۸ به ۴۹.۸ هزارتن رسیده است.

براساس آمار ارائه شده تولید کالا‌های منتخب صنعتی تولید نخ پلی استر ۲۶.۱ درصد رشد داشته و فرش ماشینی رشد ۸ درصدی را شاهد بود و تولید خود را به ۲۰ هزارو ۳۷۰ هزار متر مربع رسانده است.

سال گذشته انواع پاپوش ۲۹.۷ میلیون زوج تولید شده که امسال نسبت به زمان مشابه رشد ۱.۳ درصدی را شاهد بود و تولید آن تا ۳۰ میلیون و یک هزار زوج افزایش یافته است.

یخچال و فریزر با رشد ۱۶.۱ درصد رشد تولید بیش از ۲۵۰ هزار دستگاه را پشت سرگذاشته است.

کولرآبی با ۶.۲ درصد و تولید ۴۰۰ هزارو ۶ دستگاه و الکتروموتور با رشد ۹.۲ درصد و رساندن تولید به ۲۱۹ هزار و ۵ دستگاه و سیگارت با رشد ۳۳.۷ درصدی و تولید ۱۲.۷ میلیارد نخ در جدول کالا‌های منتخب صنعتی خودنمایی می‌کنند.