خبرخوان
پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۴۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
شرکت تلکوسانگ هیدرو، اولین صکوک سبز برای تامین مالی پروژه‌های برق آبی را به ارزش ۴۷۰ میلیون رینگیت تحت قرارداد وکالت در مالزی منتشر کرد.
به گزارش بورس نیوز، شرکت تلکوسانگ هیدرو، اولین صکوک سبز برای تامین مالی پروژه‌های برق آبی را به ارزش ۴۷۰ میلیون رینگیت تحت قرارداد وکالت در مالزی منتشر کرد.

این اوراق که دارای رتبه اعتباری AA ۳ از موسسه رتبه بندی RAM است، در ۱۵ نماد با نرخ‌های ۴.۸۰ الی ۵.۸۰ درصد و با سررسید‌های ۴ تا ۲۰ ساله منتشر شد.

صکوک سبز شرکت تلکوسانگ هیدرو، منطبق با دستورالعمل سرمایه گذاری‌های مسئولیت پذیر و پایدار (SRI) کمیسیون اوراق بهادار مالزی و استاندارد‌های صکوک سبز اتحادیه ملل جنوب شرق آسیا (ASEAN) است.

منابع حاصل از انتشار این اوراق جهت تامین مالی دو پروژه برق آبی مجموعاً با ظرفیت تولید ۴۰ مگاوات به کار گرفته می‌شود.

شایان ذکر است، صکوک سبز یا صکوک دوستدار محیط زیست آن دسته از اوراق بهاداری است که جهت تامین مالی پروژه‌هایی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر و یا دوستدار محیط زیست منتشر می‌شود. در این اوراق ضرورتی برای سبز بودن دارایی (دارایی دوستدار محیط زیست) مبنای انتشار وجود ندارد؛ یعنی به طور مثال بانی می‌تواند دارایی فیزیکی خود را که یک نیروگاه سوخت فسیلی است، برای تامین مالی یک پروژه دوستدار محیط زیست مبنا قرار دهد.