لیزینگ صنعت و معدن به مجمع نشست لیزینگ صنعت و معدن به مجمع نشست
جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت لیزینگ صنعت و معدن (سهامی عام) رأس ساعت 10:00روز دوشنبه مورخ1392.12.19 درمحل سالن مجمع بانک صنعت و معدن با حضور بیش از 80 درصد سهامداران برگزار شد.
كدخبر: ۱۱۵۰۵۹
تاريخ انتشار: ۲۵ دي ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در گفتگو با مدیر سرمایه گذاری دانایان پارس عنوان شد:
دلایل افت اخیر شاخص بورس
طی روزهای اخیر شاخص بورس سردرگم پیدا کردن مسیری مطمئن برای رشد است. تلاشی که بعضاً موفق به نظر می رسید اما در وهله هایی ناامید کننده بود و نفس را در سینه ها حبس می کرد. کارشناسان امر دلایلی در خصوص عدم توفیق شاخص طی ماه اخیر ذکر می کنند.
طی روزهای اخیر شاخص بورس سردرگم پیدا کردن مسیری مطمئن برای رشد است. تلاشی که بعضاً موفق به نظر می رسید اما در وهله هایی ناامید کننده بود و نفس را در سینه ها حبس می کرد. کارشناسان امر دلایلی در خصوص عدم توفیق شاخص طی ماه اخیر ذکر می کنند.

در این راستا مدیر سرمایه گذاری دانایان پارس در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز در خصوص وضعیت این روزهای بازار سرمایه عنوان کرد: بازار سرمایه این روزها تحت تأثیر شایعات عمل می کند و این در تضاد با تئوری بازار کارا است از جمله این شایعات می توان به اختلاف مابین مسئولین و مدیریت بورس با برخی از اعضای شورای بورس عنوان کرد شایعات تا حدی بالا گرفت که خبر استعفای صالح آبادی نقل محافل شده بود.

خبر بازداشت مسئولین بورس نیز از این دست شایعات بود که در سردرگمی بیشتر شاخص نقش آفرینی کرد. البته شاخص تنها متأثر از شایعات نبود خبر انتقال سهام شرکت های فرابورسی به بازار توافقی سبب شد تا افراد بسیاری دست به نقد کردن سهم های خود بزنند و احساس عدم اطمینان در این بازار شکل بگیرد. همانطور که می دانیم تصمیمات زودگذر ثمره احساس عدم اطمینان است معضلی که نقش پررنگ آن در سرخ شدن این روزهای بازار سرمایه به روشنی آشکار است.

اردشیر مردان پور افزود: از عوامل دیگر مؤثر بر افت شاخص بورس عرضه حقوقی های بازار است شاید عمده ترین عرضه این روزها را سازمان خصوصی سازی انجام می دهد. سازمان خصوصی سازی با عرضه های خارج از عرف خود معاملات نمادها را از حالت عادی خود خارج کرده است معاملاتی که براساس عرضه و تقاضا شکل می گرفت. به واقع سیاست عرضه باید با توجه به کشش بازار انجام شود و این چنین سیاست هایی که خصوصی سازی خط مشی خود ساخته نمی تواند سیاست پخته ای باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: نگرانی هایی نیز از جانب تصمیمات مجلس و نهادها وجود دارد از آن جمله می توان به قیمت حامل انرژی، قیمت خوراک پتروشیمی هزینه بهره مالکانه و ... اشاره کرد.

مدیر عامل سرمایه گذاری دانایان پارس افزود: به نظر می رسد گزارشات 9 ماهه بسیار بدبینانه و محتاطانه به بدنه بازار سرمایه در حال تزریق است. انتشار اطلاعات 9 ماهه یک شرکت خودرویی را در حالی شاهد بودیم که پس از انتشار این آمار روند صعودی شرکت های خودرویی متوقف و اغلب نمادها روند نزولی را آغاز کردند.

این کارشناس بازار ادامه داد: در کنار تمام این موارد عرضه اولیه سهام "تیپیکو" باعث هیجان سهامداران برای نقد کردن سهام خود و آماده داشتن وجه نقد برای خرید "تیپیکو" شده است.

اردشیر مردان پور با ذکر این نکته که دولت با افزایش تسهیلات مسکن از 25 به 50 میلیون تومان باعث شده سهامداران به سمت سرمایه گذاری در مسکن توجهشان جلب شود گفت: همانطور که شاهد بودیم جو روانی ایجاد شده باعث توقف نمادهای تسهیلات مسکن شد.

مدیر عامل سرمایه گذاری دانایان پارس نشست 1+5 و خروجی آن را در ثبات سیاسی مهم توصیف کرد و ادامه داد: رونق اقتصادی به دنبال ثبات سیاسی می آید و بدون ثبات سیاسی قیمت ها بجای رشد، متورم می شوند. با توجه به نرخ تورم به نظر نمی رسد قیمت این روزهای سهام شرکت ها حبابی باشند.

وی در پایان نزول این روزهای بازار سرمایه را جو روانی دانست و ورود به آن را به شرط داشتن دیدی میان مدت، سرمایه گذاری معقولی عنوان کرد.

نظرات بینندگان:
آخه استعفای صالح آبادی چه ربطی به بورس داره!!! خدا وکیلی این چه توجیه برای افت شاخص کدوم آدم عاقلی میاد به خاطر استفعای مدیر بورس سهامشو بزاره برای فروش؟؟!....یعنی تاثیر استعفای یک مدیر از مثبت بودن مذاکرات هسته ای که سالها مردم انتظارشو میکشیدند مهمتر بود.....اینا همش برای سرگرم کردن سهامدار خرد....به نظر من این بورس ... چون یک عده خاصی فقط سود میکنند و یک عده هم همش ضرر
براستی که بازار دچار توهم شده پس چی شد تحلیلها واحد 90000 را تخمین میزدند علی ایحال امروز هر کی هر سهمی خرید برد جز خساپا؟؟؟؟ این یک نظر است
باسلام مهمترین دلیل در بازار فرابورس ترساندن سرمایه گذاران با تصمیمات خلق الساعه بود انتقال به بازار توافقی برای سهمهایی با پتانسیل بالا! تنها معنی اش برای سرمایه گذار فرار را بر قرار ترجیح دادن است!
انتقال سهام شرکت های فرابورسی به بازار توافقی، استعفا، اخبار آنچنان حادی که بازار را دچا رچنین سقوطی کند، نمی تواند باشد، از طرفی قیمت حاملهای انرژی، قیمت خوراک پتروشیمی هزینه بهره مالکانه نیز اخبار جدیدی نیست و مدت ها است که مطرح می باشد، عرضه اولیه سهام "تیپیکو" نیز اگر چنین اثر منفیی بگزارد که باید کفت وای به حال بازار سرمایه، لذا تنها عامل مهم را می توان توافق هسته ای با 1+5 دانست که شاید انتظارات بازار سرمایه از نتایج توافق مذکور، لااقل در کوتاه مدت و میات مدت را برآورده نکرده است.
به نظر بنده تصمیم یک شبه و انتقال 14 نماد به بازار پایه عده ای از سرمایه گذاران را نسبت به بازار سرمایه بی اعتماد نموده است و ترس و بیم در بین سرمایه گذاران ایجاد کرد. چرا بعد از اینکه سهام پایه 200 درصد رشد نمودند این تصمیم گرفته شد . آیا این تصمیم عاقلانه است. دانشجویانی که سهم آینده را خریده اند به اعتبار دانشگاه مجازی . آیا این عادلانه است . با این کار موج بی اعتمادی در بازار پیچید
به نظر بنده تصمیم یک شبه و انتقال 14 نماد به بازار پایه عده ای از سرمایه گذاران را نسبت به بازار سرمایه بی اعتماد نموده است و ترس و بیم در بین سرمایه گذاران ایجاد کرد. چرا بعد از اینکه سهام پایه 200 درصد رشد نمودند این تصمیم گرفته شد . آیا این تصمیم عاقلانه است. دانشجویانی که سهم آینده را خریده اند به اعتبار دانشگاه مجازی . آیا این عادلانه است . با این کار موج بی اعتمادی در بازار پیچید
منم با نظر کاربری که نوشته استعفای صالح آبادی هیچ ربطی به این منفی های بازار نداره موافقم. اینا همش حرفه. اما عرضه تیپیکو بزرگترین عامله و قرار بود تا آخر دیماه عرضه بشه. اما همچنان ناظر بازار اعلام نکرده و مطمئنم که به عمد این کارو کرده.میخوان سهما رو بکشن پایین . الان عرضه این سهم پر از ابهامه و خیلیا میگن به هر کدی 7 میلیون تومن میدن. خوب ببینید چه پولی رو مردم خوابوندن تا این سهمو بخرن. وضعیت بازار سرمایه واقعاً خجالت آوره و مسئولینش دارن سر مردم شیره می مالن
سلام اکثرشرکتهای خودروی اطلاع دادن که جهت ایجادنقدینگی وجبران زیان انباشته املاکی برای فروش گذاشته اندمانندایران خودرو وسایپاورنادرحالیکه هیچ کدام محقق نشده است این موردهم باعث بی اعتمادی شده است.
چرا تو درو دیوار میزنید این چند روزه سهامهایی و دیدم مشتری داره برا a تومن فروشنده میزاره a-b تومن !!!!! بگو سیاسی بازی درآوردین دولت روحانی و بزنید زمین، امیدوارم اینبار دست ,,,تو کار نباشه
1- قیمت سهام هر شرکتی قبل از هر چیز تابع مستقیم عملکرد آن است.عملکرد شرکتها برآیند عواملی دیگر از جمله شرایط صنعت، جو سیاسی و فضای کسب و کار و نقش مدیران شرکتها است.
2- اساساً نهاد ناظر بازار سرمایه نباید تأثیر با اهمیتی بر روند بازار داشته باشد. اگر چنین باشد بازار دچار مشکل بزرگی است که حضور ناظر معطوف به دخالت در بازار است.
3- معتقدم بازار آنقدر بزرگ و پخته شده که نمی تواند متأثر از تغییر چند مدیر میانی و یا دبیر کل بورس باشد.
4- در مورد برخی از سهام که دچار حباب قیمتی هستند، مدیران شرکت ها و برخی از سرمایه گذاران (به ویژه تکنیکالیستها) در کنار سهامداران تازه وارد و بی تجربه و کم دانش و حریص، نقش اصلی را دارند.
5- می شود با برخورد با مدیران غیر شفاف شرکت ها راه سوء استفاده را تا حد زیاد بست.
6- ابهام های موجود در فضای سیاسی و اقتصادی، پیش بینی دقیق تر کسب و کارها را مشکل کرده و راه را برای ارائه اطلاعات غیرشفاف و در نتیجه رانتخواری باز کرده است.
7- با مدیران شرکتهایی که طی سال مالی چند بار اصلاح بودجه دارند، باید به شدت برخورد کرد...............
فقط و فقط علت این حال و روز بازار بورس تصمیمات بدون پشتوانه عقلی مسولین در افزایش یک شبه صد در صدی تسهیلات مسکن است که به خیال آقایان راه مناسبی است در جهت رونق بخشیدن به رکود تورمی بازار مسکن میباشد غافل از اینکه بورس و بازار مسکن در ایران در دو طرف یک الاکنگ قرار دارند و هر دو با هم نمی توانند رشد کنند پس از کارشناسان محترمی که علل افت بورس رو تحلیل میکنند خواهش میشود که به جای تحلیل های آبکی و محافظه کارانه با جرات و بدون ترس از کسی مستقیما اصل مطلب رابیان کنند تا هم سهامداران قدیمی بورس این تحلیلها را به تمسخر نگیرند و هم سهامداران جدید و ناآشنا به بورس از سردر گمی در بیایند
با سلام به نظر بنده تحلیل نظریه پردازتون منطقی نباشد .بورس همینه کسی هم که به این سادگی و با یک شایعه سرمایه خود را در معرض فروش قرار میدهد باید بازندهشود/ .بسی رنج ضرر باید تا پوخته شود خامی .
درود.انتقال 14نماد به بازار توافقی باعث ریزش شاخص شده و ادامه خواهد داشت تا این 14 شرکت برگردند.هر رور5%منفی 14 نماد . تازه باعث بی اعتمادی به سایر نمادها و سرایت به تمام بورس میشه
سلام . من تازه وارد بازار شدم . قبل از این افتهای شدید شاخص و قرمز شدن بازار فکر میکردم افرادی که سالهای سال پشت دستگاههای سالن یورس با انگشتان مبارکشان نمادها را مرور میکنند خدای بورس هستند ولی تو این سه چها روز فهمیدم هیچکس تو این بازار تحلیل محلیل معنایی نداره و پنچر شدن لاستیک ماشین اکبر افا هم میتونه تو بورس تاثیر بزاره و صف خریدو فروش کنه یا بالعکس .
سهامداران نگران نباشید افت شاخص بخاطر سی دی ماه میباشد توافق ژنو شاخص بوزس رکورد تاریخ خود را خواهد زد فقط سهامهای شرکتهای بزرگ بخرید چون فقط شرکتهای بزرگ شاخص را بالا میبرد
الان وقت خرید حق تقدم هاست بخصوص دیران
از انجا که در ایران ما هیچ چیزمون بدور از ...و بی تدبیری نیست بورسمون هم دقیقا بی تدبیر ... عمل میکند هرکه را بهر کاری ساختند ما بجای شایسته سالاری از رابطه سالاری استفاده میکنیم
آخه جناب مردان پور، وقتی حضرات در عرضه های اولیه 300 تا سهم به اندازه ی 100 هزار تومان به ما آنلاینی ها میدن، مگه چقدر قراره سهامداران هیجانی پول نقد کنند؟ به حجم معاملات در منفی های امروز توجه کنید لطفا. اینها اکثرشون حقوقیها بودن جناب. نمونه اش شپنا.
این رفتارهای ناعادلانه و معنی دار ، علتی جز سرکوب فرمایشی به دستور حضرات و در ادامه تصاحب سهامهای مفت شده ی سهامداران ترسو توسط حقوقیها را نداره. متاسفم که سلامتیم را در این جا به خطر انداختم فقط برای ضرر و فشار روحی و مالی.

عزیزان بورس نیوز ! لطفا کامنت من را منتشر کنید. از ده کامنت قبلی من ظرف هفته ی گذشته، هیچ کدومش را منتشر نفرمودید. شما دیگه انگیزه ی نقد ما را سرکوب نکنید.
سلام
مسبب بزرگترین شایعات مجلس و دولت است ،و حقوقیها به عنوان اهرام های عمل گرا می باشند،و با حرکت اخیر مشخص می گردد که یک سری ملاک و زمین دار وجود دارند که در دل مجلس و دولت هستند و حاضر نمی شوند که صنعت جان تازه ای بگیرد ،چون سود آنچنانی برایشان ندارد ، با وضعیت تحریم و بلوکه شدن پولها و مسدود شدن بانکها ،باید رو به خرید و فروش خانه و زمین بیاورند.
سلام
مسبب بزرگترین شایعات مجلس و دولت است ،و حقوقیها به عنوان اهرام های عمل گرا می باشند،و با حرکت اخیر مشخص می گردد که یک سری ملاک و زمین دار وجود دارند که در دل مجلس و دولت هستند و حاضر نمی شوند که صنعت جان تازه ای بگیرد ،چون سود آنچنانی برایشان ندارد ، با وضعیت تحریم و بلوکه شدن پولها و مسدود شدن بانکها ،باید رو به خرید و فروش خانه و زمین بیاورند.
من دیگه بی اعتمادم به مسئولان بورسی.من کلا 570 میلیون تو بورس سرمایه داشتم.170 میلیون تو نماد آینده هست که با تصمیم خلق الساعه داره نابود میشه.400 میلیونمو کشوندم بیرون از بورس .
خود دانایان پارس وقتی 43 میلیون سهم رو در در نماد فاذر با یکباره عرضه کرد، به فکر بقیه سهامدار بود که از سازمان خصوصی سازی توقع این چنینی داره.
عمده ی بازار رو خود حقوقی ها با کد به کد کردن و عرضه های دقیقه 90 خراب می کنن.
افرادی که قواعد سرمایه گذاری در بورس را نمی دانستند وارد بورس شده بودند و به صورت قمارگونه اقدام به انجام معاملات و خرید می نمودند بدون هیچ منطق و تحلیلی . اکنون فرصت خوبی پیش آمده تا این افراد را از بورس فراری بدهند و بورس به سمت رشد همراه با منطق حرکت کند . بنده در برخی شرکتها مشاهده نموده ام که در خرید مواد اولیه و فروش تورم داشته اند ولی سهامشان به اندازه ی این تورم رشد نکرده و مستعد رشد هستند
انشالله آخر سال رشد چشمگیری را از بورس شاهد خواهیم بود و البته بدون حضور سرمایه گذاران بی منطق و قمار باز
سلام این منفی بازار فرصتی برای خرید سهمهای ارزنده بنیادی هستش تو بازار منفی همیشه خریدار باشید نترسید بازار برمیگرده اون طرف ترس موفقیت هست پرسودباشید
با سلام
تمام اين نوسانات غير منطقی ناشی از سیستم ... اقتصادی است که مثل بختک مملکت را در برگرفته و افراد سودجویی که به شکلی به بدنه ... وصل هستند سودهای کلان به جیب می زنند و هيچگونه توجيه واقعی برای اينقدر بی سر و سامان بودن بورس ايران وجود ندارد . فقط مردم را ..
باسلام.دوستان مطمئن باشیداین یه جو روانیه که سرمایه داران کلان و حقوقی هامیخواهندسهام شمارو به قیمت کم و باضرر از دستتون دربیارند.یه کم صبوری کنید.جو سیاسی کاملا عالیه.کاری نکنید که علاوه برضرر فردامجبور بشین تو صفهای میلیونی وبالاتر از قیمت فروشتون التماس خرید همون سهمارو بکنید.سپاس از توجهتون
هر چه سهام با p/e پایین می باشد در حال منقی خوردن های متوالی می باشد و سازمان بورس هم جلوی آن را نمی گیرد و فقط کافیست یک سهام با بنیاد خوب دو روز مثبت بخورد آن وقت سریع دست بکار می شوند، الان هم مردم گول سهام بنجل خودروییها را نخورند ، واقعا حباب دارند و تا سه سال آینده هم ایران خودرو و سایپا به سوددهی نخواهند رسید
بنظر من بورس حداقل تا دوسال آینده در مدار رشد است منتا باید صبر داشت نزول چند روزه شاخص خیلی مهم نیست کشور طبق پیش بینی های جهانی در حال رشد اقتصادی است الیگودرز لرستان
اگر ان زمانی که صف های طولانی بروی نماد های بی ارزش بسته میشد بورس جلوگیری
میکرد ، چنین نمیشد ، شرکتهایی که هنوز در حد زمین بود و شناژ و یا سهامهایی که زیانده
و شفافیت نداشت چنین نمیشد ، سازمان بورس اجازه تا تا سفته بازی رونق بگیرد و تحلیل جای خود را به هیجان دهد. حال که سفته بازان در حال فرار هستند لطماتش به همه نمادهاست . هر تحلیل بی ارزشی را ارزش و هر ارزشی را پایمال کردین . اگر بورس میخواست که شرکتهای پتروشیمی در مورد نرخ خوراک با مفروضات جدید اطلاع رسانی کنند . چنین نمیشد ، سهامهای ارزان گروه خودرویی اسیر دست عده ای حقوقی و حقیقی سفته باز بود و بورس مجال چنین کاری را به انها داد، با داغ شدن بازار و فروختن هر روزه ملیون ها سهم چرا بورس نخواست که شفاف سازی شود ، حال که دستشان رو شده و گزارش های 9 ماهه در حال انتشار است به فکر افتاده اید ،
دوستان بازار هم صاحب داره هم بازار ساز که اتفاقا با تکنیکال هم کار میکنند .
و همه خبر سازیها کار خودشونه .
بازار به اصطلاح مهندسی میشه .
که اینها به منافعشون هم برسند و نزارن یه عده مردم تازه وارد سود کنن و اخراج بشن همین .
باسلام،
بنظرم تاحدود زيادي عوامل ياد شده فوق صحيح باشد اما سه عامل بيشترين تاثير راداشتند اول اينكه در سه ماه اخير حقوقي ها فروشنده بودند تا خريدار- دوم حقيقي ها غالبا" بدون توجه به عناصر دخيل در تعيين قيمت سهم اقدام به خريد وفروش ميكنند به عبارت بهتر فقط منتظر صف خريد يا فروش هستند تاحمله را شروع كنند سوم متاسفانه اطلاعات دست اول شركت ها دير و نابرابر بدست سهامدار حقيقي مي رسد.
بنظرمن بازار فقط دست چند نفر بیشتر نیست بقیه حقیقی ها سرکارند
مهمتر ازهمه مدیر بورس وفرابورس است که بدونه تفکر حرف وکار بی ربط هنجام میدهد وتصمیم نابجا میگیرد
سلام به نظرمن حقوقی هادارن ازترس سهامداران نهایت استفاده رومیکنن ترس برادرمرگه.رشداقتصادیه ایران ذرسال اینده چشمگیره وتازه بستررشداقتصادایران داره فراهم میشه هرکس بترسه باخته
هر كارى كرديم نتونستيم سهام تيپيكو رو بخريم و همش و هاپولى كردن اينو چى ميگين اگه راست ميگين سهام به تعداد همه كاربرا تقسيم ميكردين تا به همه برسه
* نام:
ايميل:
* نظر: