پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۶۷۸۶
تعداد بازدید: ۱۰۵۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۸۷ - ۰۹:۲۴
تعداد نظرات: ۷ نظر
کارشناس رسمی دادگستری هرگونه استفاده از ارزیابی انجام شده در طرح سیمان خرم آباد را که صرفاً جهت اطلاع شخصی مدیر عامل بوده برای افزایش سرمایه و یا استناد از مفاد آن را تحت عنوان آورده نقدی و غیر نقدی مردود اعلام کرد.

کارشناس رسمی دادگستری هرگونه استفاده از ارزیابی انجام شده در طرح سیمان خرم آباد را که صرفاً جهت اطلاع شخصی مدیر عامل بوده برای افزایش سرمایه و یا استناد از مفاد آن را تحت عنوان آورده نقدی و غیر نقدی مردود اعلام کرد.

بنا بر این گزارش دکتر بیژن اسفندیاری شیخ شیبانی کارشناس رسمی دادگستری با بیان مطلب فوق تصریح کرد: کارشناسی انجام گرفته در خصوص سیمان خرم آباد مربوط به امتیازاتی بوده که احتمالاً در صورت بهره برداری از کلیه امکانات کارخانه از جمله نصب کلیه ماشین آلات و تجهیزات و تاسیسات و غیره بوده و این امتیازات در 50 سال آینده به مبلغ 4/64 میلیارد ریال محتمالاً دارای ارزش اقتصادی خواهند شد.

اسفندیاری در ادامه افزود: بنابراین ذخیره معدن و سایر پروانه ها در طول عمر مفید به مدت 50 سال پس از بهره برداری احتمالاً به تدریج دارای ارزش خواهند شد.

کارشناس رسمی دادگستری در خصوص کلیه مستندات ارایه شده برای امر کارشناسی زمین معدن شرکت سیمان خرم آباد گفت: زمین معدن شرکت سیمان خرم آباد به متراژ 945 هزار مترمربع واگذاری اداره منابع طبیعی استان لرستان به صورت اجاره بوده و به قرار اطلاع طرح در زمین دیگری بعد از بازدید اینجانب اجرا می شود که واگذاری سازمان مسکن و شهرسازی است.بنابراین باید گفت کل مبلغ ارزیابی انجام گرفته باطل و غیر قابل استناد برای کلیه سازمانها از جمله ثبت شرکتها می باشد.

بیژن اسفندیاری در ادامه سخنانش یادآور شد: ارزیابی انجام گرفته صرفاً برای شرکت سهامی خاص و سهامداران خاص شرکت بوده و هیات موسس این شرکت نمی توانسته به استناد این ارزیابی مبلغ 4/64 میلیارد ریال سهام مربوط به شرکت سهامی عام را به اعضاء یک خانواده به ناحق اختصاص دهد و با اختصاص حدود 34 درصد از سهام شرکت در مرحله پذیره نویسی به چند نفر معدود عملاً اداره امور شرکت بعهده یک خانواده قرار گیرد.

وی افزود: متاسفانه هیات موسس شرکت به استناد گزارش ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری اقدام به افزایش سرمایه, تبدیل شرکت سهامی خاص به عام و استفاده از آورده نقدی و غیر نقدی سهامداران خاص در سهامی عام کرده است که سوء استفاده صورت گرفته قابل تعقیب در مراجع صالحه قضایی است و در حقیقت سوء جریاناتی بوده که در مرحله پذیره نویسی صورت گرفته و هرگونه امتیازات هیئت موسس در آگهی تبدیل یا در مرحله پذیره نویسی بایستی قانوناً به اطلاع عموم پذیره نویسان می رسید که متاسفانه اطلاع رسانی نشده است.

کارشناس رسمی دادگستری با اعلام اینکه ارزیابی کارشناسی صورت گرفته تحت هیچ عنوانی مستند قانونی یا مالی و یا حقوقی برای افزایش سرمایه و یا انتشار سهام برای پذیره نویسی سیمان خرم آباد و یا احدی از اعضاء هیئت موسس یا اعضاء هیئت مدیره شرکت سهامی خاص یا عام نداشته است گفت: به فرض آنکه چنین گزارشی را مدیران شرکت سیمان خرم آباد به اداره ثبت شرکتها, بانک و یا سازمان بورس اوراق بهادار ارائه نمایند در خصوص نحوه استفاده از آن و یا هدف مدیران, با توجه به گذشت مدتی از تاریخ گزارش از لحاظ قانونی اینگونه سازمانها بالاخص مرجع ثبت شرکتها که اقدام به ثبت میزان افزایش سرمایه نموده می بایست نسبت به کلیه موارد اخذ تاییدیه کتبی و رسمی از کارشناس رسمی دادگستری و معتبر بودن کلیه مجوزها در مفاد گزارش کارشناسی از جمله پروانه اکتشاف, مجوز تاسیس, مجوز محیط زیست اقدام می کردند.

دکتر اسفندیاری در ادامه سخنانش یادآور شد: گزارش کارشناسی تهیه شده از سوی وی جهت اطلاع شخصی مدیر عامل شرکت سیمان خرم آباد (مهندس خدری) بوده و نامه کتبی از سوی سیمان خرم آباد مبنی بر انجام رسمی کارشناسی ارائه نگردیده است, از این رو کارشناسی صورت گرفته غیر قابل استفاده برای خارج از شرکت سهامی خاص یا استفاده های بعدی در امر پذیره نویسی می باشد.

کارشناس رسمی دادگستری افزود: در اعلامیه پذیره نویسی که مدیران شرکت سیمان خرم آباد منتشر کردند آمده بود که کلیه مجوزها و امتیازات از قبیل آب, برق, گاز, زمین و جاده بلاعوض و مجانی بوده بنابراین سوء استفاده از آنها در افزایش سرمایه 4/64 میلیارد ریالی و انتشار سهامی از محل دارایی های موهومی محقق نشده هیچگونه توجیه قانونی نداشته و هر سازمان و نهادی بخواهد چنین کاری را انجام دهد در راستای تضییع حقوق سهامداران شرکت کننده در پذیره نویسی می باشد.

دکتر بیژن اسفندیاری عنوان کرد: بر حسب وظیفه حرفه ای و وجدانی 50 ساله خود در مورخ 14/9/86 طی نامه شماره 921/86/1 به آقای خدری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل محترم شرکت سیمان خرم آباد جهت رفع ابهام و اصلاح اشتباهات به منظور جلوگیری از تضییع حقوق عمومی سهامداران اعلام کردم و امیدوار بودم که ایشان به مراجع ثبت شرکتها و دیگر سازمانها مراجعه و نسبت به کاهش سرمایه و کاهش سهام هیات موسس بالاخص خانواده خود در شرکت سهامی عام اقدام نمایند ولی متاسفانه بعد از گذشت یکسال کماکان مطلع شدم جبران مافات نشده است و سرمایه شرکت به ناحق همان میزان است.

وی در پایان افزود: در شرکت سیمان خرم آباد از نظر کارشناسی اینجانب کمال سوء استفاده به عمل آمده است.

سازمان بورس اوراق بهادار نیز در پاسخ به نحوه پذیره نویسی و افزایش سرمایه شرکت سیمان خرم آباد اعلام کرد: شرکت سیمان خرم آباد نه در سازمان بورس ثبت شده و نه مجوزی از این سازمان اخذ نموده است.

این سازمان طی نامه شماره 51029/121 مورخ 21/7/87 اعلام کرد که ادعای وکیل خواندگان مبنی بر تایید اطلاعات شرکت اعم از اطلاعات مالی, دارایی ها, کارشناسی اموال و امتیازات از سوی سازمان بورس, صرفاً در حد یک ادعای واهی است و مسبوق به هیچگونه سابقه ای در این سازمان نیست و محکوم به رد است.

از سوی دیگر علی رحیم کاکاوند, مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در گفتگو با خبرگزاری ایسنا و ایرنا به توقف فعالیت کارخانه سیمان خرم آباد اشاره کرده و در ادامه سخنانش گفته بود که کارخانه سیمان خرم آباد در سال 85-84 مجوز احداث گرفت ولی می بایست ارزیابی زیست محیطی را نیز انجام می داد ولی متاسفانه این کار را انجام نداد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره اینکه هرگونه فعالیت این کارخانه در محل فعلی کمربندی خرم آباد متوقف شده عنوان کرد: این کارخانه فاقد هرگونه ضوابط استقرار زیست محیطی است.

کاکاوند افزود: محیط زیست لرستان به دلیل انجام ندادن اقدامات ارزیابی زیست محیطی و نداشتن ضوابط استقرار اجازه فعالیت را از سال 84 صادر نکرده است.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
جلالی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
0
0
نتیجه کارچیست وپول مردم چه خواهدشد بانک باچه مجوزی سهام فروخت ایااین یک کلا برداری ملیاردی نبود یانیست
فرهاد حسن پور
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۳
0
0
سلام تکلیف پولهای بی زبان ما چه خواهد شد تو را به خدا این قضیه را هر چه سرعیتر مشخص کنید
قایدرحمت ازدورود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۳
0
0
سود نه ساله این پولها کجاست
ح ا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۵
0
0
چرااقدام قانونی جهت روشن شدن وضعیت سیبمان خرم اباد صورت نمیگیرد.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
0
0
واقعا هم که مراجع قضایی چه اقدام قاطعی برای احقاق حق 46000 نفر سهامدار انجام دادن ؟؟؟؟؟!!!!!!!!
نیازمندیها
فعالان بازار سرمایه به منظور دریافت خدمات و تسهیلات (تخفیف کارمزد و اعطای اعتبار) می توانند بروی فرم ذیل کلیک کنند و آن را تکمیل نمایند.
در این بخش می توانید آگهی استخدام ، خرید و فروش سهام کارگزاری ، نیاز به خرید ساختمان اداری ، اطلاعیه عرضه سهام و پیامک تبلیغاتی و ... را درخواست نمایید . 22382538 داخلی 103
متقاضی محترم نمایندگی جهت دریافت نمایندگی بورس نیوز در شهرستان ها فرم پیوست در لینک را تکمیل فرمایید.
از مزايای عضويت در باشگاه مشتريان بورس نيوز مطلع شوید