خبرخوان
کد خبر: ۳۱۷۷۸
تعداد بازدید: ۱۲۹۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۸۹ - ۱۷:۴۱
تعداد نظرات: ۵۵ نظر
خیلی ها موفقیت را داشتن موقعیت شغلی مناسب و برخورداری از رفاه کامل می دانند ، اگرچه بسیاری ثروتمند بودن را به عنوان نوعی ارزش، شاید شبیه به موفقیت نمی دانند، اما در بسیاری از کشورهای دنیا چنین است. از همین راهروی فکری هم هست، که ثروتمند ترین مردان و زنان دنیا، آنجا که سامانه مالیاتی درستی هم وجود دارد، با افتخار سر خود را بالا می گیرند و از ثروت مشروعی می گویند که البته قانونمد و شفاف به دست آمده است و کم نیستند لیست های ثروتمند ترین افراد یک کشور یا جهان که در نشریات مطرح می شوند.

به گزارش بورس نیوز به نقل از عصرایران، در "ایران سال 1389 "اما ، موضوع مثل خیلی از مقولات دیگر متفاوت از دنیاست. در اینجا، پولدار بودن همان است که در «به کجا چنین شتابان؟» و «دارا و ندار» نشان داده می شود ؛ اگرچه این سریال محصول ماه های اخیر است، اما فیلمنامه آن در ذهن بسیاری از افراد جامعه ما از خیلی سال ها پیش نقش بسته است. سال هایی که گنج قارون ساخته شده بود.

بر اساس این تفکر است که: «اولا پولدار ها خبیث هستند و هیچ راهی به جز بالا کشیدن حق فقرا نداشتند تا پولدار شوند. ثانیا، پولدارها معمولا امراضی نظیر سرطان خون (خاص مرفهان بی درد) دارند و اگر این را هم نداشته باشند، حتما از حرص پول سکته می کنند. بچه هایشان هم که اگر ایدز نداشته باشند(که این ایدز هم سوغات یک سفری خارجی و بی بندوباری است) حتما معتاد و الکلی هستند.»

با این پاراگراف کوتاه، چه کسی حاضر می شود بگوید من ثروتمندترین ایرانی هستم؟ بهتر آنکه چیزی رو نشود. از طرف دیگر هم، خانواده 8 نفری که نان شب شان به زحمت در می آید، پای تلویزیون ال سی دی قسطی(وارد شده توسط یکی از آن ثروتمندان ایدزی) بنشینند ، وقتی که نوک پاهایشان به خاطر تنگی جا به هم می خورد، 500 تومان تخمه آفتابگردان بشکنند و به عاقبت ثروتمندان بدبخت نگاه کنند و خدا را هزار مرتبه شکر کنند که اگر پولدار نیستند و قسط خرید وسایل منزل و اجاره خانه و شهریه دانشگاه عقب افتاده و پول خرید گوشت ندارند و شیر یارانه ای گیرشان نمی آید و زیر کفششان هزار بار وصله شده، لااقل بچه هایشان ایدز ندارند، دست به قتل نمی زنند، از اعتیاد کمرشان نشکسته و...!

از بحث دور نشویم، به لطف سامانه های مالیاتی و مالی کشورمان ایران، دو دسته ثروتمند وجود دارند. دسته اول که همیشه هم بحث برانگیز بودند، رانتی هستند و زمین خوار و ... اینها را کسی نه می شناسد، نه دیده، نه حساب هایشان معلوم است. لااقل 5 سالی هم هست که اسمشان از نوک زبان، به بیان نرسیده و هنوز مردم منتظر شنیدن نامشان هستند و مدارک ثروت نامشروعشان.در ضمن وقتی نام شان از نوک زبان بزرگان به مقام بیان نرسیده، انتظار زیادی است که از قلم ما بچکد!

پس اجازه بدهید سراغ دسته دوم برویم، همان ها که ثروتمند هستند، اما شناخته شده اند و به خاطر شناخته شده بودنشان، مالیات می دهند. مالیاتی که کوچه های شهرمان را با آن اسفالت می کنند، صدا و سیمای مان را با آن می چرخانند و... برای پیدا کردنشان باید کمی بگردیم.

در فهرست زیر، هرجا که دیدید، نام شرکت یا کارخانه ای آمده است، بدانید که در آن بنگاه اقتصادی، اشخاص زیادی کار می کنند و به واسطه تولید، چرخ اقتصاد خانواده شان می چرخد ؛ پس قابل احترام هستند.

***
1- علاء ميرمحمدصادقي: الان 79 سال دارد و متولد اصفهان است. كسي كه همه او را به‌عنوان پدر گچ و سيمان كشور مي‌شناسند.

اولين صندوق قرض‌الحسنه انقلابي را 38 سال پيش در مسجد لرزاده تأسيس كرد.

او بنيانگذار سازمان اقتصاد اسلامي است كه روزي قرار بود بانك خصوصي بازاري‌ها باشد اما با تهديد به استعفاي 7 عضو كابينه دولت موقت، به محاق تعليق رفت تا سرانجام در دولت احمدي‌نژاد به بانك قرض‌الحسنه تبديل شد.

میرمحمد صادقی رئیس انجمن صنایع و معادن گچ کشور، رئیس خانه معدن کشور، بنیانگذار و رئیس هیات مدیره اتاق های مشترک این و کانادا، ایران و افغانستان، کمیته مشترک ایران و کره، شورای مشترک ایران و بحرین، و ایران و عربستان، اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات معدنی، عضو هیات مدیره شرکت کشتی سازی نوح، شرکت صنایع گچ خوزستان، شرکت صادراتی بنادر جنوب، شرکت پخش سیمان کشور و عضو هیات رئیسه اتاق تهران است.

2- سید حمید حسینی: حضور اشخاصی مثل صفایی فراهانی در مجلس ترحیم پدر وزیر ارشاد برای بسیاری سوال برانگیز بود.
پاسخ سوال را باید در فعالیت های اقتصادی برادر وزیر ارشاد جست، بالاخره برادر وزیر ارشاد با صفایی فراهانی همکار است.
52 ساله است و اهل رفسنجان. رئیس هیات مدیره گروه بین المللی مذاکرات و مدیر عامل شرکت پالایشگاه نفت سروش است.

3- محسن خليلي‌عراقي: مديرعامل شركت بزرگ بوتان. همین بوتان کافی است تا دامنه فعالیت های او مشخص شود.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بوتان است، رئیس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع ایران، رئیس هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران، دبیر کل کانون عالی کارفرمایان ایران، رئیس هیات مدیره شورای صنایع لوازم خانگی ایران، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان توزیع کننده گاز مایع ایران است. عراقی متولد 1308 در تهران است.4- شاهرخ ظهيري: حتما لااقل یکبار سس های او را تجربه کردید، به او سلطان سس هم می گویند ؛ پيشگام صنايع غذايي در كشور و بنيانگذار كارخانه‌هاي مهرام است.

علاوه بر این، ظهیری 80 ساله عنوان های دیگری نظیر: نایب رئیس اتاق های مشترک ایران و روسیه، ایران و استرالیا، ایران و ارمنستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، عضو هیات رئیسه اتاق ایران و کانادا، رئیس کمیسیون کشاورزی در صنایع و بسته بندی اتاق ایران، عضو هیات رئیسه انجمن مدیران، نایب رئیس کنفدراسیون صنایع غذایی ایران را نیز در کارنامه دارد.

سلطان سس ایران ، متولد تهران است.

5- مهدي جارياني: هربار که حمام بروید یا دست هایتان را بشویید، شاید به یاد جاریانی بیفتید. جاریانی متولد تهران است و 62 سال سن دارد. جاریانی مدیر عاملی شرکت های: پاکسان، انتباه، تولی پرس، پخش عظیم، کالا مصرفی، تولید مواد اولیه داروپخش(تماد) را در کارنامه دارد.

6- علينقي خاموشي: متولد تهران است، اما چه کسی نمیداند که او اصالتا مشهدی است؟

بالاخره دوران زیادی را به صندلی ریاست اتاق های بازرگانی تکیه زده و از سابقه دار هاست.

به کت و شلوار عادیش نگاه کنید و با خودتان فکر کنید که در روزگاری نه چندان دور، هر مردی در شب دامادیش یکی از محصولات آقای مدیر را به تن می کرد.
درست متوجه شدید، خاموشی 71 ساله، این عنوان ها را در کارنامه دارد(به جهت فزونی تعداد شرکت هایی که به واسطه ریاستش در بنیاد در آنها نیز نفوذ داشته است از ذکر بسیاری از آنها در اینجا خودداری شده است): رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری ایران، رئیس هیات مدیره شرکت های: ریسندگی و بافندگی مطهری و پوشاک جامعه، مدیر کل شرکت های: ریسندگی و بافندگی مقدم و تیم، مدیر تولید نساجی ممتاز، عضو شورای عالی پول و اعتبار و رئیس بنیاد مستضعفان.

7- اسداله عسگراولادي: همین یکی –دو هفته قبل، جوابیه معترضانه ای را به یکی از روزنامه های کثیر الانتشار فرستاده بود، از آنها گله کرده بود که چرا از وی با عنوان «حاجی ترانسفر» نام برده اند.

عسگراولادی اهل تهران است و چه کسی است که او را نشناسد. بر اساس روایتی پیر مرد خوش قلب در جریان نگرانی بخش خصوصی از واگذاری نمایشگاه بین المللی تهران با آن وسعت در آن نقطه اعیان نشین تهران در جمع هیات نمایندگان اتاق چنین گفته بود: جناب رئیس(آل اسحاق) اگر اجازه می دهید، بنده به عنوان یک «کاسب جزء» همین حالا چک خرید نمایشگاه را بکشم!

این اظهار نظرش در مقابل دیدگان حیرت زده خبرنگاران در زمان خودش کم سر و صدا نکرد!
از اعضاي بنام مؤتلفه، رئيس اتاق مشترك ايران و چين، دارنده شركت بزرگ «حساس» كه در عرصه صادرات خشكبار و به خصوص پسته ايران در سطح جهان صاحب نام است. چند هفته قبل هم گفته شد دو بانک چینی را خریده، البته بعدا متذکر شد که کل بانک ها را نخریده ، بلکه سهام آنها را خریداری کرده است.

8- فاطمه مقیمی: اهل رشت است. به روسری و مزدای صورتی رنگش نگاه نکنید، راننده کامیون های زیادی آخر برج چشمشان به دست خانم رئیس دوخته شده است.

موسس و مدیر عامل شرکت حمل و نقل بین الملل است و در کارگروه های مرتبط با موضوع حمل و نقل همکاری های زیادی دارد.

داستان زندگیش هم خالی از لطف نیست. مقیمی قرار بوده مترجم یا معلم زبان باشد. ماجرا از جایی شروع شده که مترجم یک شرکت حمل و نقل بین المللی شده است و بعد وقتی صحبت های روسایش را ترجمه می کرده، فکر کرده که چرا خودش مدیر نشود. همین می شود که یک شرکت راه می اندازد و باقی ماجرا!

9- محمد مهدی رئیس زاده: مشهدی 52 ساله انگار برای مدیریت در این دنیا حاضر شده: عضو هیات مدیره و مدیر عامل گروه صنایع سیمان کرمان، عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت تسهیلات بازرگانی صنعتی، عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بازرگانی صنایع ملی ایران، رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سیمان کرمان، عضو هیات مدیره شرکت سیمان ممتازان، عضو هیات مدیره گروه تولیدی لاستیک بارز، نایب رئیس هیات مدیره شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران و... .

10- احمد اميراحمدي: 71 ساله است، اما خیلی جوان مانده، به گوش های شکسته و پف کرده اش که نگاه کنید ظاهرا رمز جوانیش را دریافتید، کشتی گیر با سابقه ای است. البته کیست که نداند کار و پول خوب هم آدمی را جوان نگه میدارد! كشتي‌گير قديمي با گوش‌هاي شكسته كه به‌عنوان پدر سرب و روي كشور شناخته مي‌شود اهل تهران است.
علاوه بر سرب و روی، در صنعت شیشه و بلور هم کم فعالیت نکرده است. عناوینی چون: رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت شیشه و بلور استان تهران، و شرکت تعاونی تولید کنندگان شیشه و بلور و انجمن تخصصی صنایع همگن شیشه وبلور تهران، نایب رئیس خانه صنعت و معدن تهران و... را هم یدک می کشد.

11- تقي بهرامي نوشهر: فکر نکنید چون شهرتش به نوشهر ختم می شود شمالی ست. دو کلمه که حرف بزنید متوجه لهجه دلنشین اذریش خواهید شد.
متولد 1324 در اردبیل است. اگر سر و کارتان به بازار آهن و ... خورده، احتمالا میخواهید بدانید چه کسی فی این بازار را مشخص می کند. با پدر خوانده فولاد كشور آشنا شوید! مؤسس چندين شركت بزرگ فولاد و فعال اين صنعت است.
او موسس شرکت های گرو.ه صنعتی نورد نوشهر، ذوب آهن اردبیل و سبلان و سهند، کارخانه قطعه سازی دینام و استارت اردبیل، سیمان خلخال، کاغذ سازی اترک اصفهان، رئیس انجمن فولاد کشور، دبیر کل خانه صنعت و معدن، رئیس هیات مدیره شرکت کشتیرانی لنگر است.

12- محمد صدر هاشمي‌نژاد: از مؤسسان اولين بانك خصوصي كشور و رئيس هيأت‌مديره همان بانك، مدیر عامل شركت توانمند ساختماني استراتوس، كسي نمي‌داند او چقدر ثروت دارد، اما در زمينه ساختمان‌سازي و بازرگاني از بزرگان به شمار مي‌رود. صدر هاشمی متولد 1329 در شهر کرمان است.

13- پدرام سلطاني: شخصي كه با وجود جوان بودن به‌عنوان يكي از بزرگان بخش خصوصي پتروشيمي معروف است.
41 سال سن دارد و متولد زاهدان است. رئیس هیات مدیره گروه شرکت های پرسال، عضو هیات مدیره و دبیر کل اتحادیه صادر کنندگان فرآرده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران، موسس، عضو هیات مدیره و مدیر عامل صندوق توسعه صادرات فرآرده های نفتی ایران است.

14- علی شمس اردكاني: مديرعامل يك شركت بزرگ خودروسازي و از فعالين بنام صنعت خودروسازي خصوصي در كشور. سوابق اجرای شمس اردکانی کم نیست که بتوان در چند خط تمام آنها را گفت. رئیس مجمع ایران برای فردا، مشاور وزارت نفت، عضو هیات مدیره بانک مسکن در امور بازرگانی و مالی در اردن، رئیس هیات مدیره شرکت های گروه سرمایه گذاری و تبدیل گاز به مایع نارکنگان، رئیس اجرایی هیات مدیره شرکت های آسیای آرام و صنایع خودرو کویر و گروه بین المللی ساروج بوشهر، دبیر کل اتاق بازرگانی ایران، عضو بنیانگذار منطقه آزاد قشم و.... شمس اردکانی متولد 1322 در اصفهان است.

15- عباسعلي قصاعي: از بازماندگان خاندان بزرگ سرمايه‌دار قصاعي و از بزرگ‌ترين فعالان صنعت چيني در كشور است. به سال1326 در نطنز به دنیا آمده و تا امروز نامش را با چینی و بلور در ذهن بازار ثبت کرده است. قصاعی 63 ساله مدیر شرکت های صنایع چینی قصایی، چینی زرین ایران، چینی یاسمن، صنایع بسته بندی زرین بان و رئیس انجمن صنایع چینی ایران است.

16- محسن بهرامي ارض اقدس: از مديران ارشد حيات نو و مشاور شهردار تهران را در کارنامه اش دارد.
بیشتر سمت های دولتی داشته مثل معاونت وزیر بازرگانی و مشاور وزارت نفت داشته است، اما این باعث نمی شود که ارض اقدس مشهدی چیزی از سایرین کم داشته باشد، چراکه در حال حاضر او مدیرعامل و عضو هیات مدیره ده ها شرکت صنعتی بزرگ است. ارض اقدس 54 ساله است.

17- احمد پورفلاح: از اقتصادی های خوش تیپ «خیر» به شمار می رود. متولد کرج است و حالا 65 ساله شده. مديرعامل شركت بزرگ تأسيساتي سكو ايران است علاوه بر این عناوینی چون: قائم مقام رئیس هیات مدیره اتاق ایران و ایتالیا، نایب رئیس اتاق ایران و استرالیا، عضو شورای مرکزی ICC، عضو هیات امنای موسسه خیریه محک و... را نیز یدک می کشد.

18- مسعود دانشمند: 61 سال دارد و اهل زاهدان است. دارنده يك شركت بزرگ حمل و نقل دريايي است. اما شاید دوستی اش( با وجود کراواتی که همیشه به گردن دارد) با علینقی خاموشی هم جزو عناوینش باید ذکر شود. البته از دور دستی هم بر آتش هتلداری یا چیزی شبیه گردشگری و سفر و... دارد!

19- هوشنگ ادهمی: همشهری روسای اتاق های ایران و تهران است، یک زنجانی 58 ساله. عناوینی چون: مدیر عامل شرکت مبنای خاورمیانه(اکنون)، مدیرعامل سیمان فارس خوزستان، رئیس هیات مدیره شرکت توسعه معادن روی، مدیر گروه سیمان سازمان صنایع ملی ایران را در کارنامه اش دارد.

20- اکبر برادر هریسچیان: تبریزی 70 ساله است. فرش تبریز را چه کسی نمی شناسد؟ در اطراف تبریز هم منطقه ای وجود دارد به نام هریس، شاید نام فامیلش را از آن منطقه اخذ کرده باشد که اتفاقا اگر در ایران فرش تبریز مشهور است، در تبریز هم فرش هریس. او هم در این هنر-فن صاحب نام است.
هریسچیان مدیر عامل و رئیس اتحادیه صادر کنندگان فرش ایران است.

21- محمدرضا بهرامند: تهرانی 61 ساله، بی مقدمه بگذارید برخی از سمت هایش را مرور کنیم: عضو هیات مدیره شرکت های: تولید و فراوری مواد معدنی ایران، گدارسنگ، سنگاب همدان، معدنی پیرتاک، فراسنگ محلات، منطقه ای، معادن آذربایجان، فصلنامه سنگ، اروم کانسار، مدیر عامل و عضو هیات مدیره: فرامز تهران، مجتمع معادن نی ریز، سنگاب آذرشهر، معدنی ایران سنگ، مدیر مسئول مجله سنگ و معدن، عضو کمیته ملی برگزاری بیستمین کنگره جهانی معدن، مشاور وزیر معادن و فلزات در ستاد سیاست گذاری توسعه صادرات سنگ کشور- نایب رئیس کنونی کمیسیون معادن اتاق ایران و... .

22- مهدی پورقاضی: دوباره نوبت به اصفهانی ها رسید، اینبار یک اصفهانی 53 ساله. با عناوینی مثل: مدیر عامل شرکت نیرومند پلیمر و شرکت فرافن گاز تهران.

او در صنعتی فعال است که مردم کوچه و بازار به آن می گویند پلاستیک.

23- احمد ترک نژاد: درست 50 ساله است. متولد الشتر . ترک نژاد از جهادگران سال های قبل بوده و از اقتصادیان امروز! نام بانک خصوصی در کشورمان با پارسیان گره خورده، عناوینی مثل: مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری بانک پارسیان، رئیس هیات مدیره شرکت تجاری بین المللی راهبرد پارسیان، رئیس هیات مدیره شرکت توسعه سیستم های حمل و نقل راه ابریشم، نایب رئیس هیات مدیره شرکت پارسیان اینترنشنال، عضو هیات مدیره شرکت گشترش هتل های لوتوس پارسیان را در کارنامه دارد.

24- محمدرضاجابر انصاری: 61 ساله، اهل تهران، ایجاد یا مشارکت در تاسیس شرکت های: دژ پاد، صنایع فلزی سبک، گروه صنعتی سپاهان، آهن و فولاد اصفهان، ساخته های فلزی اصفهانیان، سرمایه گذاری صنایع ایران، سرمایه گذاری ساختمانی سخت آژند، زراعی محمدآباد، آجر ماشینی سه ام، بار آهن سپاهان، آژند سازه اسکان و مهر آژند، انبوه سازان اسکان، عضو موسس شرکت های عام و تشکل های صنفی موسسه اعتباری کارآفرینان، بانک کارآفرینان، فروسیلیس ایران، بیمه کارآفرین، اتحادیه صنایع فلزی سبک و... را یدک می کشد.

25- غلامرضا حمیدی انارکی: بالاخره نوبت به سمنان هم رسید، 66 ساله است و عناوینی مثل: رئیس کارگاه شرکت پارادیس، عضو هیات مدیره شرکت سرب و روی، مدیر عامل شرکت های: باریت ایران، ایران کان آرا، تولید و فراوری مواد معدنی ایران، معدنی آهن آجین، فولاد زاگرس، مواد نسوز بیرجند، مدیرعهامل تهیه و تولید مواد نسوز کشور-رئیس کنونی کمیسیون معادن اتاق ایران و... را یدک می کشد.

26- محمدرضا حیدری: درست 60 ساله شده است، کردی از خطه کرمانشاه، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سیمان فارس و خوزستان و 50عضویت در هیات مدیره بیش از 50 شرکت بزرگ بورسی را در کارنامه دارد.

27- مسعود خوانساری: بازهم یک اصفهانی، 56 ساله است و موسس و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آتی سامان .

28- جمشید عدالتیان شهریاری: 55 ساله و اهل تهران، بسیار خوشتیپ و البته مدیر، تحصیلاتش را در آلمان ادامه داده و مدیر عامل شرکت کمپاس ایران و سرپرست منطقه 7 کمپاس بین الملل، رئیس هیات مدیره شرکت صنایع فراورده های غذایی پدیده دیناوند است.


29- فرهاد فزونی: تهرانی 63 ساله مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت های گروه سرزمین سبز است.

30- توفیق مجد پور: تبریزی 60 ساله، رئیس هیات مدیره شرکت کشتیرانی فرادریا و شرکت برادران مجدپور است.

... و البته میلیاردرهای ایرن به همین فهرست ختم نمی شوند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۷
در انتظار بررسی: ۳۸
انتشار یافته: ۵۴
09356839902
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۹
15
14
خداروشکربابت این همه پولدارومشهور.بعدمن فلج بایدبخاطربی پولی دست به حودکشی بزنم.دمتون گرم خوشبحالتون
محسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۹
1
13
اینا که اسم بردید پولشان نوش جانشان مردمم دعاگوشونن ولی اصل مشکل ملت با اونایی که از رانت و زمین خواری پول به جیب میزنندو اسمشونم نمیشه بیاری.
حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۱
1
3
سلام
یه کتابی هست در زمینه مسائل مالی و ثروت
بنام شکستن مرزهای ثروت
من خوندن این کتابو به همه توصیه می کنم
انتشارات نوآوران سینا
09389717511
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۲
1
2
عجب روزگاری بقران میبینیت
حاج اكبر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۴
3
4
خيلى سخته نظر داد ولى ما به ميلياردرها كارى نداريم ، همين كه نون شبمان را داريم شكر
الهام
|
ROMANIA
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
1
5
اینا پولدارن ما دا
نشجو ولی بیکار
پوریا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۳
1
5
ایناهانه شاخ دارن نه دم تنهاتفاوت ما با اینا بین دوتاگوش هامونه
خواستن باورکردن در راستاش تلاش کردن شد مثل خ مقیمی
ماباورنداریم ودنبال مقصریم؛خدا-دین-کشور-دولت-مردم-خانواده.ولی نگفتیم خودمان
ابراهیم ربیع زاده ازاراک
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۴
2
2
سلام بر مردان پولدر درویش عزیزان کسی راپیدا نخواهیدکرد دراین دنیا که نسبت به معرفتش که خدا به اوداده لیاقتشرا محک بزند
مهدی طالبی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۱
2
6
افراد پول ساز هنرمندان عرصه اقتصاد و ثروت هستند که دارای هوش و جسارت قابل تحسین می باشند.
امیدوارم روزی برای من نیز ...
ناصر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
2
3
به نظر من افراد پول دار بر خلاف تصور مردم که فکر می کنند زندگی راحتی دارند اشتباه است پولدار شدن خودش یک بحثی است و باقی ماندن در آن فاز هم یک بحث دیگری دارد . فرهنگ پول خرج کردن خیلی در زندگی مهم می باشد به نظر من یک هنر می باشد چه بسا افرادی هستند که یک زندگی معمولی دارند ولی اینقدر مدیریت پول خرج کردن آنها قوی هست که آدم لذت می برد
سهیلا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۴:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۶
3
5
سلام وخسته نباشیدبه باباهاومامانهای پولدارن یکم به این بچه های یتیم کمک کنن تا آینده خوبی داشته باشن یکیش هم خودم که دانشگاه نرفتم یکی از آرزومه یه داداشه مریض دارم مادرم هم آرزو خونه داره اماعمر پدرم کفاف نداد خواهش میکنم. چی میشد چند نفر دست به دست هم میدادن پول یه خونه رو بهمون میادین تا یه سر پناهی داشته باشیم ودعا خیرم همیشه پشت پناهتون باشه.
حسین صفری از استان قم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
4
2
خدا بهشون بیشتر بده*حتما صلاح خدا در این بوده*اما راستی میشه حلال وحرامش هم تشخیص داده بشه/یا اینکه چه جوری به این همه پول رسیدند/ویا اینکه حق چه کسانی در رسیدن به این پول ضایع شده/راستی اسم آقای هاشمی رفسنجانی وپسر گلش وآقای رستمی در این لیست کجا ذقرار داشت/موفق ومویید باشید عزیزان دلم*
گمنا م
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۲
5
5
هیجوقط نخواستم مطرح بشم 30 نفرشونو میخرم
ندا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۴
2
4
سلام به همه هرکی داره خدا بیشترش کنه هرکیم نداره خدا بش بده- نباید حسرت و حسد مال دیگران رو خورد حالا من 2میلیون پول میخام کسی میتونه بم قرض بده؟
مصطفی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۹
1
4
خسته نباشین واقعا دمتون گرم شما اینقدر پولدارین حالا ما با روزی 25 تومان کارگری مستاجر با یک فرزند موندیم تو7/8 خودمون
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۲
1
2
خوشا به سعادتان ماکه با حقوق کارمندی همیشه شرمنده خانواده هستیم مسئولین هم به فکرخودشان هستن مارافراموش کردن ای کاش چند صباحی مثل شماها زندگی میکردیم و برای همیشه از این دنیای فانی می رفتیم
رحیم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
1
1
تورا خدا یک کمک مالی به من کنید تابتونم یک خونه ای بخرم من توروستا زندگی میکنم تو یک اتاق9متری
نوید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۳
1
1
چی بگم ؟؟؟؟؟؟؟؟ن
ماستی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۷
5
3
بایداراده کنی پولدار بشی میشی کار سختی نیست
نعمت سیمینوف
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۰
2
2
به قبرستان گذر کردم کم وبیش به دیدم قبر دولت مندوودرویش.نه درویش بی کفن بر خاک رفته. نه دولتمند برد ازیک ازیک کفن بیش
حمید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
0
2
آقای ا م موسس کارخانه نئوپان گنبد کاووس، کارخانه های آرد و صاحب کارخانه فولاد محمدی مینودشت با چندین دامداری، مرغداری و زمین های کشاورزی بسیار و... را فراموش کردید.
علی مرادیان ربیعی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۱
5
0
بنده علی مرادیان ربیعی هستم ساکن روستای شیرین آباد از توابع بخش قهاوند شهرستان همدان به علت سانحه تصادف درسال 90 درمحور کمیجان به منجر به فوت دختر ، خواهر، خواهر زاده بنده شد وهمچنین منجر به مصدوم شدن مادر وهمسر بنده شد واز طرفی بیمه ماشین بیمه توسعه وهمچنین راننده گواهینامه نداشت وبیمه هم ورشکست شد تاکنون نتوانستم دیه دریافت نمایم ومشکلاتی که بعد ازحادثه چه از نظر مالی و چه از نظر روحی بنده و خانواده ام را درگیر کرده که این مشکلات باعث شد نتوانم اقساط بانک مسکن خور را به موقع پرداخت نمایم به با به تعویق افتادن آنها بانک می خواهد خانه را به مزایده بگذارد شماره تماس بان 17 شهریور همدان جهت صحت گفته اینجانب 08132651861و شماره پرونده تشکیل داده شده در بیمه توسعه اراک 920122509شماره تماس بیمه نوسعه اراک جهت صحت گفته بنده 08633245660حال عاجزانه از شما خوانندگان این پیام تقاضامندم که یا خود یا اگر کسی راسرغ دارید معرفی نماید تا بنده را ازاین مشکلات نجات دهد شماره کارت بانک مسکن جهت پرداخت تهسیلات 6280237019939491و شماره کارت بانک ملی 6037997110333029به نام علی مرادیان ربیعی باعرض خجالت وشرمساری که مجبور به درج چنین مطلبی شدم (باتشکر)
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
1
1
سلام به آقایون پولدار ؛ انسان یک بار به دنیا میاد یک بار هم زندگی ؛ کودکی ؛ نوجوانی ؛ جوانی و حتی پیری رو تجربه میکنه : اما میخواد شاد و بدون دردسر تجربه کنه ؛ ای کاش میتونستید شما شادی و پولتون رو بادیگران قسمت کنید تا حسرت چیزایی که میخوان توی دلشون نمونه .
ادوارد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
2
1
پولداری به بی نیازیه و تن سالم شعار نمیدم اگر تنتون سالم باشه و قانع شما بینیازترین انسان روی زمین هستید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
1
1
واقعاپولدارهاتاکی خونواده هاتون دختر.پسر .زن.بچه.واقعااین انصاف واقعانه اصلا مولتون اینقدراضافه س که نمیدونین کجاخرج کنین پول یه لباس خرج خونه ی یه سال مامیشه واقعااگه خدارومیشناسین بخاطرخدا ازثروت شماهاهیچی کم نمیشه ولی باکمکتون میتوتین .......
حامد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
1
2
یا خدا ...اینا چه پولای گنده ای دارن .من بدبخت ازچهارم ابتدای تاالان که 22سالمه کارگری کردمو..... .اهای
مرتضی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۳
2
0
پول بیشتر از حدو حساب بدرد نمیخوره نه مثل افرادی مثل ما که لنگ یک میلیون هستیم و نه خونه داریم نه ماشین و با بدبختی زندگی میکنیم نه اینقدر زیاد.خدایا چرا...؟؟
شاپور صادق
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۱
2
1
اینکه میگم اغراق نبست . من از همه اینا ثروتمندترم . چون خدا رو دارم . پولدارترین جهان هستی . یاعلی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۲
2
1
دوستان من شايد با خودتان فکر کنيد اين ادم ها که اينقدر پول دارن چي مي پوشن ،چي ميخورن ،تفريح کجا ميرن خوشبحالشون در واقع بايد بهتون بگم اين ادمها فقط بلدن چطور پول دربيارند. نميدونن چطور خرج کنن. ما ادمها ي عادي از اونها بهتر ميخريم بهتر ميپوشيم وبهتر تفريح ميريم.
ناشناس
|
-
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
1
2
بعضی میگن پولداری خیلی خوبه بعضی میگن بدبختنو زندگيشون خراب اما توجه نمیکنیم که وقتی انقد اختلاف سلیقه وجود داره حتما حاشیه ی زندگی هست
به نظر من بهترین حالت از ثروت اینه که به کسی جز خدا احتیاج پیدا نکنی.
امیر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۲
1
2
خدا انشالله بر تعداد آنها بیفزاید تا همه مردم رو شامل بشه
mahdi
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۸
0
2
سلام من از اينكه اينها اين همه سياست داشتن و خواستن و اينكارا رو كردم خوشم مياد و اونا رو تحسين ميكنم هيچ كاري نشد نداره به قول يكي از معلماي زمان تحصيلم ميگفت كافيه مغزت يه جا جرقه بزنه برا يه لحظه روشن بشه همه زندگيتو عوض ميكني پس بجنگ تا به ارزو هات برسي
جانبخش قنبری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
1
2
20ملیون کم دارم خونه بخرم..5وام گرفتم یه کمک نمیکنن به من...
مریم
|
UNITED STATES
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۱
0
1
خدا بیشترشون بده،بقیه هم تلاش کنن و از خدا بخوان کمکشون کنه نه بنده خدا،اینا که اختلاس نکردن،خدا دست دزدای مملکت واقازاده ها رو از بیت المال کوتاه کنه و یه معجزه بشه که مسولین به فکر این مردم باشن،البته مگر اینکه تو ایران،معجزه ای بشه وگرنه روز بروز اختلاس گران بیشتر میشن خخخخخ
میثم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۱
0
2
دمتون کرم برای تلاشتون
حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۳
0
2
خدا به همه روزی خیر از راه حلال بده ما که تو هزینه های معمولی زندگی مثل دندانپزشکی موندیم ...
زهرا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
0
3
با سلام من دختری 26 ساله هستم و یک و نیم ساله که ازدواج کردم ولی از از لحاط مالی شرایط خوبی نداریم و از طرف خونواده همسر برای عروسی بنوعی تحت فشار هستم . من واقعا در حدی بتونم وسایل مهم زندگیمو تهیه کنم از شما درخواست کمک دارم و در حدی که بتونین . همه مشکل دارن ولی دخترایی که تو تهیه جهیزیه موندن واقعا از همه بدبخترن . مرسی اگه منو کمک کنین تو این زمینه .
حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
0
2
ادم همین نظرات را میخونه علت عقب افتادگی جامعه را میفهمه !یکی کمک میخواد اخه برادر من اینجا ک نیستن پولدارا اسمشون اینجا نوشتن !یکی میگه فکر اخرت باش اخرتش خیلی بهتر از من و شماست چون شما حتی میتونی پول بدی نمازا واجبتو برات بخونن دیگه حساب ساخت مسجد بیمارستان بکن !بیان به جای اینکه برا زندگی و پولای دیگران تصمیم بگیریم که چ کارش کنن بیام زندگی خودمونو بسازیمبه ارزوهامون هر چی ک هست تلاش کنیم ک برسیم و طرح ها بشر دوستانمونو با پول خودمون انجام بدیم نه برا زندگی دیگرانی ک قطعا هوش و استعداد بیشتری از ما داشتن تلاش و پشتکار بیشتری داشتن خودشونو باور داشتن و خواستن و تونستن تصمیم بگیریم
پاسخ ها
روشن فکر بی پول
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۱
آخ گل گفتی برادر من.دمت گرم...ما هرچی میکشیم از این جماعت سفیه میکشیم.آخ و آخ هزاران آخ بر ما .....
Zahra
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
0
0
واقعا عجب شانسي !!
من١٦سالمه ازالان دنبال اينم ك مثلا ١٨سالم شد ي شاسي بلند داشته باشم،هعي،مامان بابامم متوسطن،الهييي
محسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۸
0
1
با سلام خدمت همه
آقا هیچ چیز توی این دنیا ارزش غصه خوردن نداره غیر از پول . که اگر نباشه ایمانت به کفر نزدیک میشه و اگر باشه و کمی هم دیانت کنارش، زندگی برای بقیه ملت هم خوب میشه .ما که دستمون به گوشت نمیرسه میگیم اخرت بهتره ولی بدون پولم نمیشه اخرتو ساخت
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
0
1
نابُرده رنج گنج میسر نمیشود
سلام و درود
اینجانب قصد دارم تا حده امکان افرادی را که قصد ایجاد کسب و کاری دارن را جمع اوری کنم
این افراد با هر امکانتی ولو کم باشد میتوانند شرکت کنند
و گروه ما از این افراد گروه هایی درست میکند که شراکتی باهم کار کنند
منباب مثال:یه گروه درست میشه از
اقایه احد :که داریه ده ملیون سرمایه میباشد
خانم سوری :که فقط یه ایده پول ساز دارد
اقایه علی:ک پونصد متر زمین خالی دارد
و اقایه صمد:ک کارگر ساده میباشد
دوستانی ک قصد شرکت و توضیح بیشتر دارن به ادرس زیر ایمیل فرمایند:
Miladromi00@gmail.com
تمامه کار هایی ک ما برایتان انجام میدهیم ضمانت شده و رایگان میباشد
امید است ک مارا همراهی کنید ک بتوانیم خدمتی کنیم
ناشناس
|
UNITED KINGDOM
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
1
0
ببخشید، اتفاقا اينا جزو دسته رانت خواران دولتی هستن، وپول دارای که زحمت کشیدن وخلاقبت داشتن کسانی مثل عظیم زاده،،قلم چی، وغیره هستن
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
1
0
من لنگ دو تومن شارژ
امیر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۶
1
0
دنیا می گذرد همه اخری تو یه تیکه قبریم ولی نمیدونم چرا دنیا اینجوریه چرا یکی باید تو پول شنا کنه یکی واسه نون شبش مونده هی روزگار
سارا معتضدیان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
0
1
سلام به همه عزیزان پولدار . نوش جونتون . به زودی منم به جمع شما اضافه میشم چون با تلاش زیاد دارم یه تجارتی رو شروع میکنم . من میدونم تجارت خیلی سخته و خدا به اندازه سختی اون به کارآفرینها پول میده . از همه عزیزان میخوام سعی و تلاش کنن اگر میبینن الان تو این زندگی هستن که راضی نیستن بدونن این برنامه ریزی پنج سال گذشته اونها بوده و از الان برای پنج سال دیگه یه برنامع متفاوت تری بریزن تا موفق بشن . راز موفقیت تعین هدف و جنگیدن برای هدف هست .
فسقلی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
1
0
رقابت ثروت اندوزی و پولدار شدن خیلی جاها بی رحمی میطلبه ، اینا عام المنفعه هم کارایی کردن که الان داریم میگیم اینا پولدار خوبا هستن !! نخیر ثروت اندوزی = بی رحمی این یک اصله دوستان گل و بلبلم
لیلا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
1
0
ولا پول هم خوبه مثلا اگر من خونه داشتم کرایه نشین نبودم بی خبر ها پولدار خوش بحالتون
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
1
پولدار شدن یک حرفست کتابهای روانشناسی ثروتو بخونید و توو دوره هاش شرکت کنین
سعید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
1
0
من هیچ نظری ندارم فقط افتضاح خودم بیش از حد اندازه نیاز به پول دارم اگه کسی داشت زنگ بزنه شماره بهش بدم برام پول بریزه
دروغ هم نمیگم
مریم
|
ICELAND
|
۰۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
0
0
سلام توروخدا ی با خدا کمکمون کنه داریم از گرسنگی میمیریم هیچی نداریم بخوریم هیچکسم بهمون کمک نمیکنه الانم چندروزه چیزی نخوردیم توروخدا کمکمون کنید التماس میکنیم .
ندا
|
BELGIUM
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
0
0
سلام به پولدارایی که فکر بقیه نیستند اگر واقعا بدون منظور کمک کردید درسته. من پنج میلیون بدهی دارم می تونید کمکم کنید. ایمیل من هست. لطفا به ایمیلم ارسال کنید. اگر واقعا قصدتون کمک کردن نه بوالهوسی
ندا
|
BELGIUM
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
0
0
سلام به پولدارایی که فکر بقیه نیستند اگر واقعا بدون منظور کمک کردید درسته. من پنج میلیون بدهی دارم می تونید کمکم کنید. ایمیل من هست. لطفا به ایمیلم ارسال کنید. اگر واقعا قصدتون کمک کردن نه بوالهوسی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
0
0
منم به زودی پولدار میشم هر چند الان فقیرم