پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۳۲۴۳۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۰
در گفتگوی بورس نیوز با رییس سازمان خصوصی سازی عنوان شد :
در بخش دیگری از سخنان خود به واگذاری سهام شرکت ملی حفاری ایران اشاره کرد و افزود : این شرکت هم اکنون در حال پذیرش در بورس بوده و بزودی در تابلوی معاملات بورس قرار خواهد گرفت .

علیرغم اعلام سازمان خصوصی سازی مبنی بر واگذاری سهام برخی از شرکت های مشمول اصل 44 قانون اساسی در بورس و اوراق بهادار طی نیمه اول سال جاری تاکنون این امر اتفاق نیافتاده و به غیر از آگهی عرضه بلوکی دو شرکت خودرو ساز کشور یعنی ایران خودرو و سایپا ، عرضه ای به صورت تدریجی در بازار از سوی این سازمان شاهد نبودیم .

به گزارش بورس نیوز ، غلامرضا حیدری کرد زنگنه ، رییس سازمان خصوصی سازی در این خصوص اظهار داشت : فرآیند واگذاری سهام از سوی سازمان خصوصی سازی بیشتر بر مبنای عرضه بلوکی بوده و چنانچه بازار در مقاطع زمانی مختلف از کشش مناسبی برخوردار بوده ، این سازمان به عرضه تدریجی سهام شرکتهای اصل چهل و چهاری نیز مبادرت ورزیده است .


بیمه دانا ، تیر ماه در بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آمادگی این سازمان مبنی بر واگذاری سهام دو شرکت بیمه دانا و پالایشگاه تبریز در بورس خبر داد و افزود : با اقداماتی که در خصوص رفع مشکل مالیاتی بیمه دانا انجام گرفته ، امیدواریم تا پایان تیرماه سال جاری این شرکت آماده واگذاری در بورس شود .


پذیرش ملی حفاری

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به واگذاری سهام شرکت ملی حفاری ایران اشاره کرد و افزود : این شرکت هم اکنون در حال پذیرش در بورس بوده و بزودی در تابلوی معاملات بورس قرار خواهد گرفت .


پالایشگاهها بزودی بورسی می شوند

کرد زنگنه با پیش بینی ورود تدریجی شرکتهای پالایشگاهی به تابلوی بورس تا پایان سال جاری افزود : سهام پالایشگاه تبریز و بندرعباس بزودی عرضه خواهد شد و پس از آن واگذاری همۀ پالایشگاهها نیز یکی پس از دیگری در دستور کار سازمان خصوصی سازی قرار خواهد گرفت .


بورس بی اعتنا است

وی در خاتمه با اشاره به بی تأثیر بودن تحریم ها بر روند عرضه سازمان خصوصی سازی در بورس گفت : این اقدامات در گذشته هم وجود داشته و نشان داده که تأثیری بر بازار سرمایه ندارد و همانگونه که در روز گذشته نیز شاهد بودیم همه شاخص های بورس بی اعتنا به این قطعنامه با درصد های مثبت روبرو بودند .

همچنین به لحاظ برنامه واگذاری شرکتهای ارزنده ای که در دستور کار سازمان خصوصی سازی وجود دارد و با توجه به استقبال معامله گران بازار سرمایه در روند واگذاری ها قطعاً شاخص بورس در سال جاری تثبیت و به رشد خود ادامه خواهد داد .


نیازمندیها
فعالان بازار سرمایه به منظور دریافت خدمات و تسهیلات (تخفیف کارمزد و اعطای اعتبار) می توانند بروی فرم ذیل کلیک کنند و آن را تکمیل نمایند.
در این بخش می توانید آگهی استخدام ، خرید و فروش سهام کارگزاری ، نیاز به خرید ساختمان اداری ، اطلاعیه عرضه سهام و پیامک تبلیغاتی و ... را درخواست نمایید . 22382538 داخلی 103
متقاضی محترم نمایندگی جهت دریافت نمایندگی بورس نیوز در شهرستان ها فرم پیوست در لینک را تکمیل فرمایید.
از مزايای عضويت در باشگاه مشتريان بورس نيوز مطلع شوید