پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۷۳۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۷

شرکت سیمان فارس و خوزستان با سرمایه ای معادل 450 میلیارد تومان از سهامداران خود برای شرکت در مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال مالی منتهی به اردیبهشت 91 که در اول شهریورگزار خواهد شد دعوت به عمل آورده است.

این شرکت که سبد سهام تیر ماه 91 را با بیش از 99 درصد از سهام شرکتهای فعال در زمینه کانی غیر فلزی تکمیل کرده بر اساس عملکرد 6 ماهه توانسته 4 درصد از سود حاصل از سرمایه گذاری و 2 درصد از سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها را محقق نماید و این در حالیست که از سود خالص 253 ریالی سال مالی 91 در دوره 6 ماهه موفق به پوشش حتی 1 ریال آن هم نشده است.

شایان ذکر است نرخ ارز در برخی شرکتهای گروه بر مبنای نرخ عملکرد دوره 6 ماهه اول سال مالی 91 ( هر دلار آمریکا 1150 تومان) تسعیر شده و با توجه به افزایش اخیر نرخ ارز مورد تعدیل و اصلاح قرار نگرفته است.

از طرفی "سفارس" که در صورتهای 9 ماهه سال مالی مورد بررسی به ازای هر سهم 3 ریال زیان خالص به ثبت رسانده علت این پوشش های ضعیف را سهم 93 درصدی درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها در شرکتهای سرمایه پذیر از عایدی خالص هر سهم اعلام کرده که در صورت شناسایی تعدیل حسابهای میاندوره ای 6 ماهه از این بابت درآمد هر سهم به مبلغ 152 ریال (60 درصد) خواهد بود.

شرکت سیمان فارس و خوزستان برای سال مالی منتهی به اردیبهشت 92 با کاهش 6 درصدی سود حاصل از سرمایه گذاری و افزایش 3625 درصد سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها بعلت پیش بینی عرضه اولیه شرکت سیمان آبیک برای هر سهم مبلغ 268 ریال عایدی خالص در نظر گرفته که در مقایسه با سال مالی گذشته 6 درصد افزایش داشته است.

گفتنی است "سفارس" در سالهای مالی 91 و92 در نظر دارد 20 تومان سود نقدی بین سهامدارنش تقسیم نماید.
نیازمندیها
فعالان بازار سرمایه به منظور دریافت خدمات و تسهیلات (تخفیف کارمزد و اعطای اعتبار) می توانند بروی فرم ذیل کلیک کنند و آن را تکمیل نمایند.
در این بخش می توانید آگهی استخدام ، خرید و فروش سهام کارگزاری ، نیاز به خرید ساختمان اداری ، اطلاعیه عرضه سهام و پیامک تبلیغاتی و ... را درخواست نمایید . 22382538 داخلی 103
متقاضی محترم نمایندگی جهت دریافت نمایندگی بورس نیوز در شهرستان ها فرم پیوست در لینک را تکمیل فرمایید.
از مزايای عضويت در باشگاه مشتريان بورس نيوز مطلع شوید