خبرخوان
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۸۴۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۲
فرارو-انفجار تروریستی در منطقه الیعقوبیه جسرالشغور، حمله معارضین به فرودگاه تفتناز ادلب و کشته شدن دو نفر از سرکردگان گروههای برهم زننده امنیت و ثبات در سوریه از جمله خبرهای مربوط به این کشور است.

آخرین اخبار از سوریه حاکی از آن است که انفجار خودروی بمبگذاری شده در منطقه الیعقوبیه در جسرالشغور ادلب به کشته شدن دو شهروند سوری منجر شد.

به گزارش رسانه های خارجی، نیروهای ارتش با حمله یک گروه تروریستی به فرودگاه تفتناز در ادلب مقابله کردند که در نتیجه آن، شماری از معارضین کشته و زخمی شدند.

در همین حال شبکه العالم از هلاکت محمد علوش فرمانده تیپ موسوم به "فرقان" و شماری از افراد تحت امر وی در حومۀ دیرالزور در شرق سوریه خبر داد. بنا بر این گزارش، عمر قره دامور فرمانده عناصر مسلح منطقه کفر تخاریم در حومۀ ادلب نیز به دست نیروهای ارتش سوریه کشته شده است.

از سوی دیگر یک شبکه نزدیک به مخالفین مدعی شد به دنبال شرط گذاری حامیان تسلیحاتی معارضین برای وحدت میان گروه های مسلح سوری برخی گروههای مسلح مجموعه یکپارچه ای تشکیل داده اند.

شبکه خبری اسکای نیوز اعلام کرد گروههای مسلح در درعا، با یکدیگر متحد شدند و از تشکیل آنچه "لواء(تیپ) فلوجه حوران" خواند، خبر داد. در همین حال نبرد در شهرهای سوریه میان معارضین و ارتش سوریه همچنان ادامه دارد و مردم بی دفاع و کودکان و زنان قربانیان اصلی آن به شمار می روند.

عکس های زیر از خبرگزاری های خارجی "رویترز" و "اسوشیتد پرس" و پایگاه نشریه "تایم" آخرین عکس ها از بحران سوریه است.آخرین اخبار
دولت همزمان با صدور مصوبه‌ای مبنی بر جایگزینی نرخ ارز آزاد به‌جای نرخ ارز مبادله‌ای در قیمت‌گذاری۲۰ فرآورده نفتی، طرح گرانی ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت انواع روغن موتور و قیر در بازار را کلید زد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شفاف: بر اساس مصوبه جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، پیش بینی می‌شود قیمت انواع روغن صنعتی، خودرو، قیر و محصولات نفتی مورد نیاز در صنایع تکمیلی و پائین دستی با افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی همراه شود. محاسبه قیمت گذاری ۲۰ قلم فرآورده ویژه نفتی با ارز آزاد شامل انواع حلال‌های صنعتی، لوبکات، وکیوم باتوم، گوگرد گرانول و کلوخه بوده که عملا موج جدیدی از گرانی انواع روغن و قیر را در بازار رقم خواهد زد. سیدحمید حسینی عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی امروز درباره تصمیم اخیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به منظور محاسبه نرخ ۲۰ فرآورده ویزه نفتی با ارز آزاد به جای ارز مبادله‌ای، گفت: تغییر فرمول قیمت گذاری صرفا جایگزینی ارز آزاد با مبادله‌ای نبوده و دولت قیمت پایه محصولات ویژه نفتی را افزایش داده است. این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با جایگزینی ارز آزاد با مبادله ای و افزایش قیمت‌های پایه، عملا قیمت انواع روغن صنعتی و خودرو در بازار افزایشی ۳۰ تا ۴۰ درصدی پیدا کرده است، اظهار داشت: اجرای طرح یکسان سازی نرخ ارز اقدام خوبی بوده اما افزایش همزمان قیمت های پایه موجب افزایش قیمت‌ها در بازارهای داخلی و حتی صادراتی خواهد شد. حسینی با یادآوری اینکه به زودی با برگزاری نشستی با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی پیشنهاد کاهش قیمت‌های پایه ارائه خواهد شد، افزود: جایگزینی نرخ ارز آزاد به جای ارز مبادله ای به تنهایی منجر به افزایش ۱۰ درصدی قیمت‌ها خواهد شد اما افزایش همزمان نرخ ارز و قیمت‌های پایه، یک افزایش قیمت ۳۰ تا ۴۰ درصدی را به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تحمیل می‌کند. منبع: خبرگزاری مهر