کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
افول بخش صنعت مانعی برای رشد بورس

به گزارش بورس نیوز، در روزهای گذشته شاخص بازار سرمایه به دلایلی همچون افزایش قیمت محصولات در بازاهای موازی رشد بی رویه‌ای را تجربه کرد و پس از برخورد با سقف رشد بازهم در سراشیبی سقوط قرار گرفت تا جایی که در روز جاری دماسنج این بازار با سقوط 1972 واحدی در ارتفاع 199 هزار و 918 واحدی ایستاد.

در این خصوص غلامرضا سلامی کارشناس بازار سرمایه به خبرنگار بورس‌نیوز گفت: رشد بی سابقه بازار در روزهای گذشته حباب بوده و روند منفی فعلی بازهم ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور روبه افول بوده و بازار سرمایه نمی تواند برخلاف این جهت حرکت کند، افزود: رشد اقتصادی در بخش صنعت کشور منفی 7 درصد بوده و به دلیل ارتباط مستقیم این بخش با بورس این بازار نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.

سلامی با اشاره به اینکه افزایش ارزش جایگزینی دارایی ها یکی از دلایل افزایش میزان خرید سهام در بازار محسوب می شود، افزود: اما در مجموع رشد بازار در شرایط فعلی حباب محسوب می شود.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اقتصاد کشور دولتی محسوب می شود نه خصوصی، افزود: باتوجه به دولتی بودن اقتصاد کشور امکان پیش بینی وضعیت بازار سرمایه در آینده وجود ندارد.