آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

ما به مذاکره دیگری احتیاج داریم!

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: دوره اجاره نشینی ترامپ در دفتر بیضی کاخ سفید به پایان رسیده و به زودی بایدن جایگزین او در منصب خواهد شد؛ این سوال به صورت جدی ذهن فعالان اقتصادی و افکار عمومی جامعه ایرانی را به خود مشغول کرده است که حضور بایدن در جایگاه ریاست جمهوری منجر به بروز چه تغییراتی در اقتصاد ایران خواهد شد.

لیبرالیزم بی عرضه

فلسفه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی لیبرالیزم شاید بی عرضه‌ترین در میان فلسفه‌های موجود بوده است.

بورس کالا مرجع اصلی مبادلات طلا می‌شود

کارشناس بازار سرمایه در یادداشتی با اشاره به راه اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا، تاکید دارد: باید شرایطی مهیا شود تا شمش طلای معدن زرشوران و سایر معادن به صورت مطلق در بازار‌های بورس کالا عرضه شوند تا به مرور شاهد تبدیل شدن تابلوی بورس کالا به مرجع و برند اصلی بازار طلا باشیم.

نگاهی تحلیلی به بورس پس از انتخابات آمریکا

نسبت p بر ‌e گذشته نگر (ttm) بازار حدود ۲۰ و نسبت p بر‌e دلاری گذشته نگر بازار حدود ۱۱.۳ است (با حذف شرکت‌های زیان ده حدود ۹.۳) در این تحلیل که با دو رویکرد و در هر رویکرد ۲ سناریو قرار دارد، پی بر‌ای فوروارد برای کل بازار محاسبه شده است.

جهش مس با حرکت ماشین اقتصاد چین

گروهی که به آینده بیشتر خوش بین هستند به کاهش عرضه در مراکز بزرگ تولید این فلز اشاره می‌کنند که می‌تواند در ماه‌های آینده به بازار فلز سرخ سوخت رسانی کند.

مردم را از بازار سرمایه دلسرد نکنید

گا‌ها عدم ورود به سیستم، عدم امکان ثبت سفارش و دسترسی در لحظه به سرمایه و مواردی از این قبیل که سهام داران را متحمل تشویش و اضطراب میکند نیازمند ساماندهی جدی‌تر است تا با تسریع ثبت معاملات در هسته همچنین کاسته شدن حق کارگزاری‌ها به عنوان کارمزد به جذابیت‌های بازار سرمایه اضافه و ایرادات وارده و کم شدن دافعه‌ها باشیم.

بخشنامه کانون صرافان و سوالاتی که بی پاسخ ماند

اگر کسی حدود یک ساعت در صف خرید از صرافی بانکی بایستد و مثلاً دو هزار دلار خریداری کند ، می تواند آن را در بازار آزاد فروخته و فوراً ۲ میلیون تومان سود حاصل کنند که این یعنی حدود یک ماه حقوق برای یک کارگر و این یعنی فساد و رانت!
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.