آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:

تعلیق به محال

مهم‌ترین مشکل بنگاه‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی، مشکل زیرساخت‌ها به‌خصوص آب و برق است. مشکلاتی که در صورت عدم چاره‌جویی عاجل، ادامه حیات این بنگاه‌ها را با خطر جدی مواجه خواهد کرد.

تاثیر تورم بر فضای کسب‌و‌کار در بازار سرمایه و بورس

شاخص کل بازار سهام از ابتدای سال‌جاری تا پایان روز چهارشنبه ۲۰ شهریورماه بازدهی ۶۸ درصدی را در کارنامه خود ثبت کرد. این عملکرد در حالی رقم خورده است که سایر بازار‌های سرمایه‌گذاری موازی از جمله ارز، طلا و مسکن با عملکردی منفی مواجه شده و بازدهی منفی در کارنامه خود ثبت کرده‌اند.

کار مولد و نامولد در اقتصاد

هرگونه فعالیت اقتصادی خلاف قانون که عملا به معنی فساد است مخرب سرمایه اجتماعی است و باید از آن جلوگیری کرد حتی به فرض آن که موجب افزایش ارزش افزوده اقتصادی شود.

رشد بازار سرمایه ناشی از افت ارزش پول ملی

سهام بسیاری از شرکت های زیان ده که با وجود زیان انباشته، ارزش دارایی هایشان به سبب تورم افزایش داشته، مورد اقبال بازار قرار گرفته است. این جذابیت عمدتا به دلیل تمایل سرمایه گذاران به حفظ ارزش سرمایه است و اکثر سهم ها با این نگرش، روند صعودی داشته اند.

چالش ایران در ارتباط با بازارهای جهانی

بانكهاي سرمايه گذاري در ايران بيش از چند دهه است كه فعاليتي ندارند و اين امر نشانگر عدم دسترسي ايران به بازارهاي مالي در طول ساليان بوده بازارهايي كه تركسل و گروه كوچ در تركيه از ان براي تامين مالي بهره برده اند ان هم از بازار سرمايه نيو يورك!

نگاهی به بازدهی سهام جایزه

انتشار سهام جایزه بربازدهی سهام شرکتها تاثیر مثبت دارد اما درمورد سود سهام وسود تقسیمی ارتباط معنا داری وجود ندارد.

هنوز به نقطه توافق نهایی نرسیده‌ایم

رئیس جمهور گفت: با فرانسه به نمایندگی از اتحادیه اروپا در مورد یک چارچوب ۵ ماهه مذاکره می‌کنیم. باوجود حل بخش مهمی از اختلاف، هنوز به نقطه توافق نهایی نرسیده‌ایم.