آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

چین و معادن افغانستان پس از تصرف طالبان

افغانستان در بهترین شرایط یک بازی طولانی مدت است و اکنون که طالبان برنده شده اند، بیشتر نمایشی بلند مدت برای منافع چین است. بعد از پنج سال، این احتمال وجود دارد که افغانستان به یک صادرکننده مواد معدنی تبدیل شود، اما حتی با توجه به آشفتگی‌های مزمن سیاسی و اجتماعی در منطقه، بسیار دشوار است.

۴ راهکار ریکاوری صنعت برق

در سال‌های اخیر به دلیل سرکوب قیمت‌ها در بازار انرژی عملا تمایلی از سوی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت برق مشاهده نمی‌شود.

مس چگونه ۱۰۰۰۰ دلاری شد

موسسه Roskill پیش بینی کرده که کل مصرف مس تا سال ۲۰۳۵ بالغ بر ۴۳ میلیون تن خواهد بود که ناشی از نیاز‌های رشد جمعیت، شهرنشینی و تقاضای برق است. کل تولید معادن مس جهان در سال ۲۰۲۰ فقط ۲۰ میلیون تن بود.

قیمت‌های دستوری و تحریف صورت‌های مالی

آیا صورت‌های مالی که مبنای تهیه آن‌ها قیمت‌های دستوری است و در مواردی این قیمت ها‌ی دستوری با قیمت منصفانه (FAIR MARKET VALUE)) تفاوت فاحشی دارد، اطلاعات مفیدی ارائه می‌کند و یا اینکه میتوان عنوان کرد که این صورت‌های مالی تحریف شده است؟

مهم‌ترین طرح برون رفت از شرایط فرسایشی فعلی "بورس"

بالغ بر دو میلیون میلیارد تومان معادل دو هزار همت منابع نقدینگی رایگان آزاد وجود دارد ساختار اقتصادی کشور وجود دارد که هم قابل هدایت و هم قابل مدیریت کردن می‌باشد، ولی صحبتی از این منابع نمی‌شود و در عوض برای جذب دویست همت از منابع بازار سرمایه، منابع و منافع سهامداران را نابود کردند و می‌کنند.

چشم انداز بازار املاک و مستغلات ۱۴۰۰

قیمت متوسط زمین در شهر تهران به محدوده ۴۳ میلیون تومان رسیده و پیش بینی می‌گردد ثبات و حتی کاهش قیمت تا محدوده ۲۵ الی ۳۰ میلیون تومان نیز پیش رو داشته باشیم. در بخش‌های دیگر حوزه املاک از جمله آپارتمان‌های مسکونی و اداری ثبات قیمت همراه با کاهش نیز درآینده خواهیم داشت.