آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

پازل نقدینگی و انتظار تحقق تجدید ارزیابی

با توجه به رشد نقدینگی که به بالای ۲ هزار هزار میلیارد تومان رسیده است و قدرت فزاینده آن در مسیر حرکتی خود، طبیعی است بخشی از این میزان نقدینگی در بازار سرمایه خود را نمایان نماید. به طوری در طی یک ماه اخیر در مواقعی ارزش معاملات بازار سرمایه در برخی روز‌ها حدود ۵ هزار میلیارد تومان بوده و ورود نقدینگی به بورس محسوس می‌باشد.

بازار فولاد نياز به تنفس و حمايت دارد

بازار فولاد در روزهای اخیر بیش از آنکه بر مبنای داده‌های بنیادین و واقعي حرکت کند، بیشتر سراغ حدس و گمان‌هایی می‌رود که از پایه و اساس مشخصي برخوردار نیست.

رویکردهای ارزشگذاری سهام

ارزش بازار (Market Capitalization) بیشتر شرکت‌ها در بازار سهام کشور به مراتب کمتر از خالص ارزش روز دارایی‌های آنها است.

نقدی بر لایحه بودجه سال ۹۹

این درآمدها نه تنها مشکلات بودجه ای دولت را برای سال ۹۹ حل می کنند بلکه نگرانی و فشار دولت را بر بانک مرکزی جهت استقراض و چاپ پول و یا افزایش نرخهای گمرکی واردات و یا افزایش نرخ انواع خدمات و عوارض دولتی ( مانند آب، برق و گاز) و حتی افزایش قیمت بنزین که همگی شدیدا تورم زا و ضد تولید و کارائی هستند از بین می برند

حکمرانی مودیان در مالیات ستانی

حاکمیت مالیاتی بخش اساسی از حکمرانی خوب به شمار می‌رود. در حاکمیت مالیاتی، مالیات ابزار حکومتی و منبع مالی توسعه اقتصادی است و دولت‌ها از طریق برنامه‌های مالیاتی سمت و سوی توسعه اقتصادی کشور را نشان می‌دهند.

به شما چه می‌گویند و چه نمی‌گویند؟

چانگ، در کتاب «۲۳ نکته‌ای که در باره‌ی سرمایه‌داری به شما نمی‌گویند» به انتقاد «مدلی خاص از سرمایه‌داری» پرداخته «که در طی سه دهه‌ی گذشته بر جهان مسلط بوده است، یعنی سرمایه‌داری بازار آزاد»

پای لنگ اخلاق حرفه ای در بازار سرمایه

در جریان بحران مالی آمریکا بسیاری از شرکت‌های مشاوره سرمایه گذاری و کارگزاری‌ها و از جمله معروف‌ترین آن‌ها یعنی مریل لینچ در بسیاری از موارد با آگاهی از تهدیدات پیش روی این اوراق رهنی و حباب بازار مسکن بسیاری از مشتریانشان را به این جریان زیان بار وارد کردند در حالی مدیران عالی رتبه تمامی این شرکت‌ها قبل از ورشکستی و غرق شدن در این بحران با بهترین مزایا از سمت‌های خود استعفا دادند و نظاره گر غرق شدن کارمندان و مشتریانشان در این منجلاب اقتصادی بودند. در این بحران بزرگ ۲ تریلیون دلار سرمایه ملی قربانی سنت شکنی‌های اخلاقی در بازار‌های مالی آمریکا شد.