خبرخوان
پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۷۷۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تکلیف نهایی برجام تا دو ماه آینده با مذاکره با اروپاییان مشخص می‌شود.
به گزارش بورس نیوز، سید حسین نقوی‌حسینی اظهار کرد: پیوستن به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) موجب خودتحریمی و ایجاد محرومیت برای ایران می‌شود.

وی بیان کرد: عضویت در FATF در صورت وجود برجام معنا پیدا می‌کند و اگر برجامی نباشد دیگر عضویت ایران در اعمال تحریم‌های بانکی و مالی تأثیری ندارد و تنها موجب محدودیت‌های بیشتر است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: با توجه به مباحث مطرح شده تا تعیین تکلیف نهایی برجام نیازی به پیوستن به CFT و ایجاد محدودیت برای ایران وجود نداشت، بنابراین این طرح دو ماه مسکوت ماند.

وی با بیان اینکه تکلیف نهایی برجام تا دو ماه آینده با مذاکره با اروپاییان مشخص می‌شود، خاطرنشان کرد: البته مجلس در صورت باقی ماندن برجام هم قطعاً به پیوستن به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم رأی مثبت نمی‌دهد و این امر بعد از تعیین تکلیف برجام دوباره باید بررسی شود.

به گزارش فارس، نقوی‌حسینی در پایان با بیان اینکه امیدی به رسیدن توافق با اروپاییان ندارم، متذکر شد: خروج یک به یک شرکت‌های اروپایی از ایران نشان داد که آنها توانایی دادن ضمانت اجرایی به ایران را ندارند.