پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۶۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
وزیر راه و شهرسازی گفت:بخش مهم افزایش اجاره‌بها، ناشی از تغییر و تحولات کلان اقتصادی کشور بود و ­ سیاست ما در وزارت راه و شهرسازی، تولید مسکن برای جامعه هدف است که این کار انجام شده است.

به گزارش بورس نیوز، محمد اسلامی اظهار کرد: بخش مهم افزایش اجاره‌بها، ناشی از تغییر و تحولات کلان اقتصادی کشور بود و ­ سیاست ما در وزارت راه و شهرسازی، تولید مسکن برای جامعه هدف است که این کار انجام شده است و هم اکنون 400 هزار واحد جدید و 500 هزار واحد نیمه‌تمام در کشور در حال ساخت است که امیدوارم ساخت این واحد‌ها شتاب بیشتری بگیرد.

وی اضافه کرد: وقتی عرضه افزایش یابد، تقاضا نیز به سمتش جذب می‌شود و بازار به تعادل می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره توقف فعالیت ترن‌ست‌ها گفت: بخش مهمی از هزینه فعالیت ترن‌ست‌ها (ریل باس) هزینه‌های ارزی است و درحالیکه تعرفه‌های این قطار‌ها تغییر نکرده بود هزینه‌های آن‌ها افزایش شدیدی داشت.

وی افزود: مقرر شده ارز سامانه نیما به شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی اختصاص یابد و تعرفه‌های آن‌ها متناسب با ارز نیمایی تنظیم شود و امیدواریم بزودی با تصویب تعرفه‌های جدید، مشکل ترن‌ست‌ها برطرف شده و دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

اسلامی همچنین افتتاح پروژه‌های توسعه ترانزیت بویژه در شرایط جدید و بخصوص طرح‌های ریلی که در آستانه بهره‌برداری است را مهمترین طرح‌های وزارت راه و شهرسازی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی دانست.