پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۶۹۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: هم فروش نفت و هم قیمت دلار را واقعی ندیدیم. متاسفانه مکانیزم‌هایی که برای نفت دیده شده را منطقی نمی دانم و کمیسیون تلفیق با آگاهی بر کسری بودجه‌ها آن را تصویب کرده است.

به گزارش بورس نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی؛ در خصوص بررسی لایحه بودجه با بیان اینکه در بودجه سال 98 کسری خواهیم داشت، اظهار کرد: هم فروش نفت و هم قیمت دلار را واقعی ندیدیم. متاسفانه مکانیزم‌هایی که برای نفت دیده شده را منطقی نمی دانم و کمیسیون تلفیق با آگاهی بر کسری بودجه‌ها آن را تصویب کرده است.

وی ادامه داد: نه بودجه تملک دارایی‌ها محقق خواهد شد و نه بودجه بخش اشتغال. از 65هزار و 400 میلیارد تومان بودجه اشتغال سال 97 فقط 5 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی لحاظ شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی کسری بودجه سال 98 را 60 تا 100هزار میلیارد تومان قطعی دانست و افزود: قیمت دلار 5200 تومان پیش‌بینی شده که با دولت مذاکرات زیادی برای تغییر رابطه نفت و دلار داشتیم که بنا به دلایلی دولت نپذیرفت و با تعابیر خود آن را تعریف کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قیمت نفت در بودجه سال 98، 54 دلار اندیشیده شده در حالیکه در برخی از کشورهای صادرکننده نفت قیمت هر بشکه 40 دلار تعیین می‌شود.

وی با بیان اینکه مجوز قیمت حامل‌های انرژی در دست دولت است که قانون آن در مجلس هشتم به تصویب رسیده است، افزود: دولت شرایط اقتصادی و اجتماعی را می‌بیند و خود تصمیم می‌گیرد که قیمت حامل‌های انرژی را افزایش بدهد یا نه. چنانچه دولت نظر مخالف داشته باشد می‌تواند به مجلس لایحه بدهد. برای تغییر رابطه نفت و دولت پیشنهاداتی دادیم که متاسفانه مورد قبول واقع نشد.