خبرخوان
پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۹۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
نایب رئیس فراکسیون حمایت از قطعه‌سازان مجلس مطرح کرد:
نایب رئیس فراکسیون حمایت از قطعه‌سازان مجلس گفت: مصوب شد که سیستم بانکی 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان پرداخت کند اما رقم تسهیلات در اختیار خودروسازان قرار نمی‌گیرد و مستقیما به حساب قطعه‌سازانی که از خودروسازان طلب‌کار هستند واریز می‌شود.

به گزارش بورس نیوز، سیدمهدی مقدسی درخصوص حمایت از قطعه‌سازان و پرداخت مطالبات آنها از خودروسازان، گفت: باتوجه به مشکلات عدیده قطعه‌سازان خودرو در سراسر کشور که دارای 550 هزار نفر نیرو بوده‌اند به عنوان اعضای فراکسیون حمایت از قطعه‌سازان با وزیر صنعت، معدن و تجارت جلساتی برگزار شده و همچنین مکاتباتی را نیز با رئیس جمهور و بانک مرکزی داشته‌ایم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت، با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همواره و همزمان موضوع پیگیری حمایت از قطعه‌سازان بود و در این زمینه جلساتی را با وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار کرد، گفت: مصوب شد که سیستم بانکی 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به خودروسازان پرداخت کند اما رقم تسهیلات در اختیار خودروسازان قرار نمی‌گیرد و مستقیما به حساب قطعه‌سازانی که از خودروسازان طلب‌کار هستند واریز می‌شود.

نایب رئیس فراکسیون حمایت از قطعه‌سازان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از مبلغ 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده تا روز گذشته 2 هزار و 850 میلیارد تومان پرداخت شده و باقی آن طی روزهای آینده پرداخت می‌شود، ادامه داد: تسهیلات در نظر گرفته شده در راستای حمایت از قطعه‌سازان بوده زیرا تولید انبوه خودرو در دستور کار قرار گرفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان رقم بسیار بالاتری از 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است، گفت: تاکنون تعداد زیاد نیرو طی ماه‌های گذشته از واحدهای تولیدی قطعه‌سازان خارج شده‌اند که امیدوراریم با تزریق منابع بتوانیم قطعه‌سازی‌ها را به رونق گذشته خود برگردانیم تا پاسخگوی نیاز تولید انبوه خودرو باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم در پایان خاطرنشان کرد: با پیگیری‌هایی که فراکسیون حمایت از قطعه‌سازان، کمیسیون صنایع و معادن و کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن انجام داده، اقدامات فعلی در زمینه پرداخت مطالبات قطعه‌سازان صورت گرفته است.