خبرخوان
سیاستگذاران جدید ترینهای بورس
رشد کمی یا کیفی؟ جدید ترینهای بورس
عبور از ریسک های سیاسی؟ جدید ترینهای بورس
موتورهای پیشران بازار جدید ترینهای بورس
موتورهای پیشران بازار جدید ترینهای بورس
جاذبه و دافعه حفظ قله بورس جدید ترینهای بورس
لیر در کف 6 ماهه جدید ترینهای بورس
رشد کمی یا کیفی؟ جدید ترینهای بورس
عبور از ریسک های سیاسی؟ جدید ترینهای بورس
جاذبه و دافعه حفظ قله بورس جدید ترینهای بورس
پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۰۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه و سهامی که در آن معامله می‌شود، چشم‌انداز و لبه اقتصادی کشور را نشان می‌دهد زیرا بیشتر شرکت‌های پذیرفته شده در این بازار، از شرکت‌های تاثیر گذار و بزرگ کشور هستند.

بازار سرمایه، چشم‌انداز و لبه اقتصادی کشور

به گزارش بورس نیوز، کوروش شمس درباره رشد بازار سرمایه در روز گذشته اظهار کرد: بازار سرمایه و سهامی که در آن معامله می‌شود، چشم‌انداز و لبه اقتصادی کشور را نشان می‌دهد؛ زیرا بیشتر شرکت‌های پذیرفته شده در این بازار، از شرکت‌های تاثیر گذار و بزرگ کشور هستند و از صنایع کلیدی و مادر همچون پتروشیمی، خودروسازی، بانکی، سیمان و غیره در آن حضور دارند.

وی افزود: بازار سرمایه کشور از قیمت‌های کامودیتی در جهان مانند مواد پایه، فلزی، پتروشیمی، پالایشگاهی، سنگ آهن، مس و غیره متاثر می‌شود. از سال گذشته تاکنون شاخص بورس به دلایل گوناگون مانند افزایش نرخ دلار و قیمت مواد پایه در بازارهای جهانی رشد بسیار خوبی داشته است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: مجموعه عوامل گفته شده سبب شرکت‌های بزرگ در بورس سودآوری فزآینده‌ای نسبت به دوره‌های قبل داشته باشند.

به گفته شمس، شرکت‌های پتروشیمی، پالایشگاهی، فولادی، سنگ آهنی و بانکی بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص بورس به بیش از ۲۰۰ هزار داشته اند.

مدرس دانشگاه در پایان گفت: بازار سرمایه با توجه به نوع شرکت‌های مورد پذیرش و توان سودآوری این بنگاه‌ها گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری است.