خبرخوان
پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۰۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد:
سه واحد از فاز نخست پتروشیمی بوشهر نیز براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نیمه نخست امسال به بهره‌برداری خواهد رسید .

به گزارش بورس نیوز، علی‌محمد بساق‌زاده مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با آغاز تولید آزمایشی طرح متانول کاوه در اواخر سال 97، به‌تدریج امسال شاهد افزایش تولید این طرح خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سه واحد از فاز نخست پتروشیمی بوشهر نیز براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نیمه نخست امسال به بهره‌برداری خواهد رسید، افزود: واحد شیرین‌سازی و اتان ریکاوری تولید خود را به‌طور آزمایشی از چندی قبل آغاز کرده‌اند و واحد متانول نیز در مرحله پیش‌راه‌اندازی است.

بساق‌زاده خاطرنشان کرد: براساس پیش‌بینی های انجام شده بخش‌های دیگری از پتروشیمی دماوند به عنوان تامین‌کننده یوتیلیتی فاز 2 مجتمع‌های پتروشیمی عسلویه تا پایان نیمه نخست امسال تولیدی شوند که امسال با تکمیل فاز نخست دماوند به غیر از واحد پساب صنعتی، واحدهای این فاز وارد مدار تولید می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه انتقال دانش فنی و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین باید از سوی سازندگان ایرانی مورد توجه قرار بگیرد، گفت: سازندگان تجهیزات صنعتی در بخش‌های مختلف صنعت نفت در سال‌های اخیر به رشد قابل توجهی دست یافته و توانسته‌اند در تولید بسیاری از کالاها موفق عمل کنند.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر حمایت از سازندگان ایرانی تصریح کرد: خوشبختانه استفاده از قطعات و تجهیزات تولید داخل از سوی طرح‌های در حال ساخت پتروشیمی در مناطق مختلف کشور افزایش یافته و در بیشتر طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی کشور نیز به دنبال استفاده از توانایی داخلی هستیم.