پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۳۴۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
مديركل دفتر بازرسي و پاسخ‌گويي به شكايات وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازديد از سايپا گفت: تركيب مناسب مديريت فعلي سايپا، رونق توليد و ارتقاي بهره‌وري را در شرايط دشوار تحريم‌ها، رقم زده است.
به گزارش بورس نیوز ، اكبر صادقي مديركل دفتر بازرسي و پاسخ‌گويي به شكايات وزارت صمت، گفت: گروه سايپا در چندماه اخير با شفاف‌سازي و ارائه اطلاعات صحيح به مشتريان، آنان را از مشكلات ايجاد شده ناشي از تحريم‌ها و قطع همكاري شركاي خارجي آگاه كرد و ميزان نارضايتی‌ها را كاهش داد.

وي گفت: مديريت سايپا با فرآيندسازی، ارتقای بهره‌وری و شفاف‌سازی با رانت و فساد در اين بخش مقابله كرده و استفاده بهينه از منابع، توسعه بومی سازی قطعات، كاهش تعهدات برجای مانده از قبل و رونق‌بخشی به توليد را ادامه می دهد.

صادقی تعداد شكايت مشتريان از خودروسازي‌ها به‌ويژه سايپا را در حال كاهش دانست و تاكيد كرد: با تلاش و اقدامات مناسب مديران سايپا در زمينه تأمين قطعات، تكميل خودروهای كف كارخانه و روشن‌گری درخصوص تبعات تحريم‌ها، شاهد بهبود شرايط هستيم.

مديركل دفتر بازرسي و پاسخ‌گويي به شكايات وزارت صنعت، معدن و تجارت با بيان اين‌كه موضوع احتكار خودرو به‌هيچ‌وجه صحت ندارد، افزود: اين خودروها متعلق به مردم بوده؛ بنابراين نگهداری اين خودروها برای توليدكنندگان هزينه ايجاد كرده و سودی ندارد.

صادقي خاطرنشان كرد: با توجه به برنامه‌های مناسب مديران سايپا، در آينده نزديك، طراحی، ساخت و تأمين قطعات پيشرفته مورد نياز محصولات اين گروه توسط توليدكنندگان داخلی صورت خواهد گرفت.

به گفته وي خودكفايی و تكيه بر توانمندي های ساخت داخل به‌عنوان يك دغدغه جدی رهبر معظم انقلاب، دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت محسوب می شود و سايپا اقدامات مناسبی در اين بخش انجام داده است.

صادقي گفت: درخصوص توليد ملي و حفظ اشتغال كاركنان شاغل در صنايع، حساسيت و پيگیری زيادي از سوی تمامی نهادها و دستگاه‌هاي ذيربط وجود دارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز به‌دنبال حمايت از ادامه فعاليت توليدكنندگان است.

مديركل دفتر بازرسي و پاسخ‌گويي به شكايات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: رويكرد فعلی شركت‌هايی مانند سايپا بيانگر حركت در مسير رونق توليد است.