خبرخوان
پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۳۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز عنوان کرد:
تجریه نشان داده که تاکنون بیش از ۹۰درصد از عرضه‌اولیه‌هایی که در بورس انجام شده برای سهامداران سودآور بوده و به همین دلیل عرضه‌اولیه‌ها همیشه جذابیت بالایی در بین فعالان بازار داشته است.

صف خرید چشمگیر عرضه اولیه/ ازدحام جمعیت عامل مشکلات ثبت سفارش

حمیدرضا مهرآور، با ارزیابی بازارسرمایه طی معاملات روز جاری  به خبرنگار بورس نیوز گفت: امروز بازار روندی مثبت داشته و تحت تاثیر عرضه یک سهم خوب و بزرگ قرار گرفته است، هنگامی که سهم جدید در حجمی بزرگ ارائه می‌شود و از طرفی نقدینگی خوبی هم نیاز دارد؛ صف خرید آن بر کل بازار تاثیر گذاشته و موجب عرضه دیگر سهم ها نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت‌های کوچک بازار را اذیت می‌کنند و نقدینگی باعث می‌شود بعضی وقتها افراد پول جدیدی وارد بازار نکنند و از سهام‌های قبلی خود استفاده کرده و بعد از مدتی آن را جابه‌جا کنند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص سهم های ارزنده بازار عنوان کرد : این روزها سهام ارزنده بسیاری با P/E مناسب در بازار وجود دارد، اما این موضوع بسته به دید سرمایه‌گذار، بلند مدت بودن یا کوتاه مدت بودن آن انتخاب می شود.ولی در کل سهم های خیلی خوب و با پتانسیل در گروه معدنی، خودرویی و پتروشیمی امروز معامله می شوند.

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان در پایان اظهار داشت: مشکلات امروز سهامداران در زمان ثبت سفارش، ازدحام قابل توجه برای خرید سهم جدید است که بعد از مدت‌ها این استقبال چشم‌گیر از یک سهام بزرگ صورت گرفته است.