پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۳۹۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس مطرح کرد:
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس گفت: منطقه ویژه پارس به دلیل وجود صنایع عظیم پالایشگاهی و پتروشیمی موجود در آن به عنوان پایتخت انرژی کشور محسوب می‌شود.

منطقه ویژه پارس به عنوان پایتخت انرژی کشور

به گزارش بورس نیوز، سیدپیروز موسوی، درباره راه‌اندازی بزرگترین مرکز آموزش اچ‌اس‌پی اظهار کرد: منطقه ویژه پارس به دلیل وجود صنایع عظیم پالایشگاهی و پتروشیمی موجود در آن به عنوان پایتخت انرژی کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: پارس جنوبی به تنهایی ۷۰ درصد گاز کشور را تامین می‌کند و خوشبختانه هم‌اکنون در تولید گاز و همچنین ارزش افزوده حاصل از صنایع پتروشیمی در نقطه مطلوبی قرار داریم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ادامه داد: رعایت و حفـظ الزام‌های اچ‌اس‌یی یکی از اصول توسعه پایدار کشورهاست. هدف نهایی راه‌اندازی مرکز آموزش اچ‌اس‌یی، استمرار تولید و حفظ سلامت و زندگی کارکنان شاغل در صنایع نفت و گاز منطقه است که این موضوع سبب کاهش هزینه‌های تولید و بهره‌وری بیشتر خواهد شد.

وی بیان کرد: راهبرد ما امنیت، استمرار و پایداری در تولید و تامین گاز کشور بوده و ضرورت دارد پس از راه‌اندازی این مرکز بر اساس یک برنامه منظم سالانه به همه کارکنان شرکت‌ها آموزش‌های لازم در زمینه اچ‌اس‌یی ارائه شود.

موسوی گفت: ارتقای دانش و توانمندی کارکنان در نحوه مواجهه با حوادث و استفاده از تجهیزات ایمنی، نقش مهمی در کاهش هزینه‌های تولید خواهد داشت؛ در غیر این صورت خسارت‌ها و صدمه‌های جبران‌ناپذیری بر کشور تحمیل می‌شود.