پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۴۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ایران مشکلی در تامین فرآورده‌های نفتی مورد نیاز داخل ندارد. آمریکایی‌ها معتقد بودند که ما نمی‌توانیم بنزین مورد نیاز کشور را تامین کنیم و مردم در این زمینه با مشکل مواجه خواهند شد.
به گزارش بورس نیوز، عبدالله حاتمیان اظهار کرد: با بهره‌برداری و تکمیل ظرفیت تولید یکی از پالایشگاه‌های جدید کشور موفق به خودکفایی در تامین تولید بنزین مورد نیاز کشور با کیفیت یورو ۵ شدیم. بهبود کیفیت هوا به‌طور مستقیم متاثر از تولید بنزین یورو ۵ این پالایشگاه و تولید بنزین یورو در دیگر مجتمع‌های پالایشی کشور است.

این نماینده مجلس دهم ادامه داد: ایران مشکلی در تامین فرآورده‌های نفتی مورد نیاز داخل ندارد. آمریکایی‌ها معتقد بودند که ما نمی‌توانیم بنزین مورد نیاز کشور را تامین کنیم و مردم در این زمینه با مشکل مواجه خواهند شد.

وی افزود: صادرات نفت ایران هیچگاه متوقف نخواهد شد. امروز با تلاش‌های وزارت نفت، صادرات انجام می‌شود و البته راه نیز برای فعالیت بابک زنجانی‌ها بسته شده است.

حاتمیان گفت: تبلیغات غرض‌ورزانه درباره پایان ذخایر انرژی ایران و فروش نرفتن نفت را کذب محض است. پروژه‌های توسعه‌ای مربوط به بهبود کمیت و کیفیت فرآورده‌های نفتی در حال انجام بوده و ۹۵ درصد آن با استفاده از توان داخلی انجام می‌شود.