پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۴۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
دبیر سندیکای تولیدکنندگان برق در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
نیروگاه های برق کشور بجز فصول اوج مصرف برق، در سایر فصول سال با تمام ظرفیت خود تولید برق ندارند و تقریبا ۴۰ درصد ظرفیت خالی دارند. هر تقاضای جدیدی برای برق نیروگاه ها می تواند ظرفیت خالی نیروگاه ها را پوشش دهد و درآمدزایی به همراه داشته باشد.
دو مزیت مهم استخراج ارزهای دیجیتال برای صنعت نیروگاهی

به گزارش بورس نیوز، استخراج رمزارزها با مجوز قانونی اعلام شده و بسیاری از کارشناسان معتقدند فعالیت ماینرها فرصتی برای ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارزآوری، و همچنین رونق صنعت تولید برق و خدمات اینترنت خواهد بود.
مرکز پژوهش های مجلس هم اخیرا اعلام کرده استخراج ارزهای دیجیتال برای صنعت برق درآمدزا است.

پرویز غیاث الدین دبیر سندیکای تولیدکنندگان برق در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: با توجه به حجم مصرف برق در دستگاه های ماینینگ، استخراج رمزارزها دو مزیت مهم برای نیروگاه ها به همراه خواهد داشت. نخست آنکه نیروگاه های برق کشور بجز فصول اوج مصرف برق، در سایر فصول سال با تمام ظرفیت خود تولید برق ندارند و تقریبا ۴۰ درصد ظرفیت خالی دارند. هر تقاضای جدیدی برای برق نیروگاه ها می تواند ظرفیت خالی نیروگاه ها را پوشش دهد و درآمدزایی به همراه داشته باشد.

وی افزود: همچنین اگر شرایطی فراهم شود که نیروگاه ها مستقیما برق تولیدی خود را به ماینرها با نرخی بالاتر از نرخی که برق در اختیار شبکه سراسری وزارت نیرو قرار می گیرد، بفروشند، سودآوری نیروگاه ها افزایش خواهد یافت.

غیاث الدین اضافه کرد: هنوز نحوه فروش برق نیروگاه ها به ماینرها مشخص نیست و امیدواریم نیروگاه ها بتوانند مستقیما برق خود را به مشتریان جدید (ماینرها) بفروشند و شبکه سراسری و منطقه ای توزیع برق بابت انتقال برق، کارمزدی دریافت کند. 

وی در خاتمه گفت: اعضای هیات مدیره تنظیم بازار برق تعیین شدند و امیدواریم با کمک این اعضا تعامل بهتری بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برق شکل گیرد.

درباره صنعت نیروگاهی اینجا بیشتر بخوانید.