خبرخوان
سهام بانک ها در بورس جدید ترینهای بورس
معمای تسعیر ارز جدید ترینهای بورس
شش ضلعی ابهام جدید ترینهای بورس
افسانه قیمت اسمی جدید ترینهای بورس
شش ضلعی ابهام جدید ترینهای بورس
سهام بانک ها در بورس جدید ترینهای بورس
افسانه قیمت اسمی جدید ترینهای بورس
پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۶۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه بعد از گذشت چندین دهه، هنوز کشور دارای استراتژی درست در حوزه ساخت مسکن نیست و این مسئله موجب اجرای سیاست‌های متفاوت دراین بخش شده است.

به گزارش بورس نیوز، حمید بنایی با انتقاد از عدم تعیین تکلیف طرح جامع مسکن توسط دولت و مجلس، اظهار کرد: متأسفانه بعد از گذشت چندین دهه، هنوز کشور دارای استراتژی درست در حوزه ساخت مسکن نیست و این مسئله موجب اجرای سیاست‌های متفاوت دراین بخش شده است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در خانه ملت ادامه داد: خوشبختانه راه کارهای قابل قبولی در برنامه ششم توسعه برای تولید مسکن و ایجاد رونق اقتصادی در این بخش دیده شده، اما تاکنون هیچ یک از موضوعات مطروحه به صورت درست عملیاتی شده است.

وی تصریح کرد: یکی از اولویت‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی در شرایط کنونی تکمیل پروژه مسکن مهر است، البته بر اساس گزارش قائم مقام وزیر راه، پروژه مسکن مهر تا مهر ماه سال آینده به اتمام می‌رسد.

بنایی افزود: با توجه به نوع عملکرد و سیاست‌گذاری مسئولان حوزه مسکن، من بعید می‌دانم که مسکن مهر طبق وعده آن‌ها تا مهر ماه سال 98 به اتمام برسد، زیرا مشکلات مسکن مهر تنها معطوف به عملیات اجرایی و تکمیل ساختمان نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امروز در سطح کشور از جمله شهر گناباد هنوز بسیاری از متقاضیان مسکن مهر مشکلاتی با تعاونی‌ها دارند و کسی پاسخگوی مردم در این حوزه و پول‌های پرداخت شده نیست، همچنین در برخی از پروژه‌ها، پیمانکار کار را رها کرده و دادگاهی شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از موانع اصلی تکمیل مسکن مهر در کشور، مسئله اعتبارات است، از این رو اگر بودجه کافی برای تکمیل بخش‌های باقی مانده و توسعه زیرساخت‌ها پرداخت نشود، نمی‌توان به تعیین تکلیف مسکن مهر امید داشت.