پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۶۹۶۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت:
عاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد سهم وسایل نقلیه سنگین و نیمه‌سنگین در آلودگی هوا گفت: مینی‌بوس ۷۱ درصد، اتوبوس ۴۴ درصد و کامیون ۹۴ درصد از گازهای تولیدی از جمله اکسیدهای نیتروژن را به همراه دارند.

به گزارش بورس نیوز، مسعود تجریشی، روز گذشته در دومین همایش مدیریت سبز اظهار کرد: در سال ۹۵ کارگروهی در هیات دولت تشکیل شد تا بتواند مدیریت آلودگی هوای کلانشهرها را مدیریت کند که از بهمن‌ماه سال گذشته به سازمان حفاظت محیط زیست منتقل شد.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت همسو با مدیریت آلودگی هوا و کمک به سلامت شرایط محیط زیستی ضرورت دارد، افزود: روش‌های تشویقی و بازدارنده باید اجرایی شود تا در ادامه به مشارکت مردمی و تغییر الگوهای رفتاری آنها دست یابیم.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد سهم وسایل نقلیه سنگین و نیمه‌سنگین در آلودگی هوا تصریح کرد: مینی‌بوس ۷۱ درصد، اتوبوس ۴۴ درصد و کامیون ۹۴ درصد از گازهای تولیدی از جمله اکسیدهای نیتروژن را به همراه دارند و اگر بتوانیم نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی را افزایش دهیم، آلودگی هوا نیز به شدت کاهش خواهد یافت.

تجریشی تاکید کرد: خودروسازان نیز باید به نقش خود در کاهش آلودگی هوا عمل کنند. در یک زمینه خودروسازان کاتالیست‌هایی را روی ماشین‌ها نصب کرده بودند که کارکرد واقعی نداشت.