پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۸۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس باید حمایت‌های خود را از پیشرفت‌ها و ایجاد زیرساختهای انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر کشور ادامه دهد تا علاوه بر ایجاد اشتغال تولید برق و انرژی افزایش پیدا کند.

ایجاد اشتغال تولید برق و انرژی با حمایت مجلس

به گزارش بورس نیوز، قاسم احمدی لاشکی درخصوص میزان پیشرفت انرژی‌های تجدیدپذیر به ویژه در در استان‌های شمالی کشور، گفت: کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مقرر کرد؛ از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر 100 هزار شغل برای سال آینده ایجاد و به هر نفر متقاضی 50 میلیون تومان وام داده شود، ضمن آنکه سازمان بسیج مستضعفین نصب تجهیزات مرتبط با انرژی‌های بادی و خورشیدی در خانه‌ها را به صورت رایگان متقبل شده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در خانه ملت افزود: مجلس باید حمایت‌های خود را از پیشرفت‌ها و ایجاد زیرساختهای انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر کشور ادامه دهد تا علاوه بر ایجاد اشتغال تولید برق و انرژی افزایش پیدا کند.

وی همچنین درخصوص وضعیت نیروگاه‌های بادی در حوزه انتخابیه خود، توضیح داد: نیروگاه شهرستان سیاه بیشه به‌عنوان نخستین «نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای» کشور1040 مگاوایت برق وارد مدار کرده و در نیروگاه ترکیبی حوزه انتخابیه من نیز حدود 460 مگاوایت برق تولید شده است که 360 مگاوایت آن سال گذشته وارد مدار شد و مسئولان مربوطه وارد مدار شدن 150 مگاوایت باقی مانده را برای سال آینده به ما وعده کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین دسترسی آسان و نامحدود، رایگان بودن، قابلیت تجدیدپذیری و عدم آلودگی زیست محیطی را از مهم‌ترین مزیت‌های انرژی‌های پاک بیان کرد.

وی با بیان اینکه مقدار استفاده از امواج دریای خزر نیز برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر نیاز به تحقیقات دارد تا از لحاظ اقتصادی بررسی شود که استفاده از امواج چقدر در مصرف انرژی به صرفه خواهد بود، گفت: امواج دریای خزر می‌توانند بخشی از انرژی سواحل را تامین کند اما برای پوشش دادن کل منابع استان کافی نیست چراکه امواج این دریا آنقدر بلند نیست که امکان تولید انرژی بالا را داشته باشد.