پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۰۰۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
مدیرعامل نفت و گاز پارس مطح کرد:
مدیرعامل نفت و گاز پارس گفت: در سال جدید به دلیل محول شدن توسعه میدان‌های گازی جدید شرکت نفت و گاز پارس از جمله میدان گازی کیش، بخش شرقی میدان پارس جنوبی (بلال) و میدان گازی فرزاد و لزوم مدیریت هرچه مطلوب‌تر این پروژه‌ها، فعالیت‌ شرکت نفت و گاز پارس بسیار فشرده‌تر از گذشته خواهد بود.

توسعه میدان های گازی در سال 98

به گزارش بورس نیوز، محمد مشکین‌فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس مسئولیت‌های جدید این شرکت را برای توسعه میدان‌های گازی در سال ۹۸ تشریح کرد و گفت: امیدوارم شرکت نفت و گاز پارس از آزمون بزرگ توسعه میدان‌های مشترک و صیانت از سرمایه‌های ملی، سربلند و با اقتدار عبور کند.


وی با اشاره به تحقق اهداف تکلیفی وزارت نفت برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی در سال گذشته،افزود: سال ۹۷، سال پرمشغله‌ای برای کارکنان شرکت نفت و گاز پارس بود.

مشکین فام خاطرنشان کرد: از حفر و تکمیل ۴۱ حلقه چاه دریایی، هشت ردیف شیرین‌سازی گاز ترش در بخش‌های پالایشگاهی و افتتاح فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در اسفندماه سال گذشته از اقدامات انجام شده در سال ۹۷ هستند.

مدیرعامل نفت و گاز پارس ادامه داد: با احتساب عملیاتی شدن دو سکوی دریایی از فاز ۱۴ پارس جنوبی، در مجموع در سال ۹۷، ۶ عرشه دریایی در مدار تولید قرار گرفت که رکورد جدیدی در اجرای پروژه‌های پارس جنوبی محسوب می شود.

وی نحوه عملکرد این شرکت را در سال ۹۷ را مورد قبول وزیر نفت دانست و افزود: مقام معظم رهبری نیز در پیام نوروزی سال ۹۸، بهره‌برداری از فازهای پارس جنوبی را مظهر اقتدار ملت ایران و واکنش محکمی در مقابل نقشه‌های دشمنان اعلام کردند که افتخار بزرگی برای یکایک کارکنان شرکت نفت و گاز پارس به شمار می‌آید.

مشکین فام در خصوص مسئولیت‌های جدید این شرکت در سال 98 گفت: با محول شدن توسعه میدان‌های گازی جدید شرکت نفت و گاز پارس از جمله میدان گازی کیش، بخش شرقی میدان پارس جنوبی (بلال) و میدان گازی فرزاد و لزوم مدیریت هرچه مطلوب‌تر این پروژه‌ها، فعالیت‌ها در شرکت نفت و گاز پارس بسیار فشرده‌تر از گذشته خواهد بود.

مدیرعامل نفت و گاز پارس ابراز امیدواری کرد: با تلاش مضاعف در سال ۹۸ و همکاری همه کارکنان، شرکت نفت و گاز پارس همچون گذشته از آزمون بزرگ توسعه میدان‌های مشترک و صیانت از سرمایه‌های ملی، سربلند و با اقتدار عبور کند.