خبرخوان
پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۰۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:در شرایط کنونی اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی، تولید مسکن به ویژه تولید و تکمیل مسکن مهر است.

تکمیل مسکن مهر، اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی

به گزارش بورس نیوز، حمید بنایی با اشاره به روند تکمیل پروژه مسکن مهر در کشور، اظهار کرد: در شرایط کنونی اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی، تولید مسکن به ویژه تولید و تکمیل مسکن مهر است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در خانه ملت افزود: طبق وعده دولت و وزارت راه و شهرسازی تا 6 ماهه نخست سال جاری، پرونده مسکن مهر در کشور بسته خواهد شد. بر اساس گزارش‌های واصله، حدود 350 تا 400 هزار واحد مسکونی مسکن مهر هنوز تکمیل نشده و اجرای آن باقی مانده است، بنابراین این مسئله باید در دستور کار قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: بخشی از واحدهای باقیمانده مسکن مهر مربوطه به پروژه‌های متعلق به تعاونی‌ها است، این پروژه دچار مشکلات حقوقی کثیری شده‌اند و این مسائل باید به سرعت تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: در برخی از پروژه‌های مسکن مهر، مردم و متقاضیان پول خرید مسکن را پرداخت کرده‌اند، اما تاکنون به نتیجه مطلوبی این مسئله نرسیده است. یکی دیگر از برنامه‌های پیش روی وزارت راه و شهرسازی، ساخت 400 هزار واحد مسکونی تا پایان کار دولت دوازدهم است که متأسفانه وزارتخانه در اجرای این برنامه نیز از زمانبندی مربوطه عقب افتاده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس، توضیح داد: تکمیل پروژه مسکن مهر تا پایان 6 ماهه نخست سال جاری بعید است.وزارت راه و شهرسازی باید تمام تمرکز خود را برای تکمیل مسکن مهر بگذارد و اولویت اصلی باید این مسئله باشد.