خبرخوان
سیاستگذاران جدید ترینهای بورس
رشد کمی یا کیفی؟ جدید ترینهای بورس
عبور از ریسک های سیاسی؟ جدید ترینهای بورس
موتورهای پیشران بازار جدید ترینهای بورس
موتورهای پیشران بازار جدید ترینهای بورس
جاذبه و دافعه حفظ قله بورس جدید ترینهای بورس
لیر در کف 6 ماهه جدید ترینهای بورس
رشد کمی یا کیفی؟ جدید ترینهای بورس
عبور از ریسک های سیاسی؟ جدید ترینهای بورس
جاذبه و دافعه حفظ قله بورس جدید ترینهای بورس
پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۰۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید کالاهای اساسی مردم همانند آب و نان که جزء منافع ملی بوده تامین شود. بخشی از کشتزارها و گندمزارها در حادثه سیل اخیر آسیب دیده‌اند و در حال حاضر سلف‌خرها به کشاورزان پیشنهاد می‌کنند که گندم محصولات‌شان را به قیمت دو هزار و 200 تا 3 هزار تومان پیش‌‌فروش ‌کنند.

تامین کالاهای اساسی مردم مثل آب و نان جزو منافع ملی است

به گزارش بورس نیوز، سیدحسین نقوی حسینی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود به رئیس جمهور، اظهار کرد: پیش از آغاز سال جدید 200 نفر از نمایندگان در نامه‌ای به رئیس جمهور درخواست کردند که قیمت تضمینی خرید گندم حداقل به 2 هزار تومان افزایش یابد اما دولت به این نامه توجه نکرد و قیمت تضمینی خرید گندم را هزار و 700 تومان در نظر گرفت.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در خانه ملت ادامه داد: باید کالاهای اساسی مردم همانند آب و نان که جزء منافع ملی بوده تامین شود. بخشی از کشتزارها و گندمزارها در حادثه سیل اخیر آسیب دیده‌اند و در حال حاضر سلف‌خرها به کشاورزان پیشنهاد می‌کنند که گندم محصولات‌شان را به قیمت دو هزار و 200 تا 3 هزار تومان پیش‌‌فروش ‌کنند.

وی ادامه داد: ممکن است کشاورزان 100 یا 200 هزار تومان تفاوت قیمتی را تحمل کنند اما زمانی که بحث خرید 3 هزار تومانی مطرح می‌شود موضوع متفاوت است و کشاورزان به دلالان و سلف‌خرها گندم خود را پیش‌فروش می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایط کنونی دولت باید با قیمت 3 هزار تومان گندم را وارد و یا از دلالان خریداری کند. مجلس و کمیسیون کشاورزی باید به این موضوع ورود کند زیرا آب و نان کالای استراتژیک مردم است.

مسعود پزشکیان در پاسخ به این تذکر، گفت: موضوع گندم و قیمت خرید تضمینی آن از دغدغه‌های مجلس است که دولت باید در این خصوص تدابیر لازم را اتخاذ کند تا کشور دچار مشکل نشود.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
0
0
حرف مفت - دروغ های همیشگی - قند و شکر نیست