پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۲۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
مدیر طراحی، مهندسی و ساخت برق و الکترونیک:
تعامل و همكاري با شركت‌هاي دانش‌بنيان و شركت‌هاي قطعه‌سازي مرتبط با برق و الكترونيك در ماه‌هاي اخير يكي از فعاليت‌هاي اصلي ساپكو بوده و اين روند با جديت ادامه دارد. هدف سطح تامين تجهيزات برقي در سال جاري 45 درصد است.

هدف سطح تامين تجهيزات برقي در سال جاري 45 درصد است

به گزارش بورس نیوز، مهرداد الياسي اظهار کرد: تعامل و همكاري با شركت‌هاي دانش‌بنيان و شركت‌هاي قطعه‌سازي مرتبط با برق و الكترونيك در ماه‌هاي اخير يكي از فعاليت‌هاي اصلي ساپكو بوده و اين روند با جديت ادامه دارد. هدف سطح تامين تجهيزات برقي در سال جاري 45 درصد است.

وي ادامه داد: رويكرد تمامي خودروسازان جهان در حال حاضر بهره‌گيري هر چه بيشتر از برق و الكترونيك در بخش‌هاي مختلف خودرو بوده و ايران خودرو نيز اهداف و برنامه‌هاي خود را در اين مسير قرار داده و همكاري‌هاي تنگاتنگي با شركت‌هاي دانش‌بنیان دارد.

مدیر طراحی، مهندسی و ساخت برق و الکترونیک تاكيد كرد: حدود 15درصد از سهم توليد خودروهاي توليد شده در ايران خودرو را قطعات برق و الكترونيك تشكيل مي‌دهد. ما در مدت زمان كوتاهي توانستیم در این بخش طبق استانداردهای روزدنیا به خودکفایی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: درباره بخش‌هاي مختلف برق و الكترونيك خودرو برنامه‌هاي مدونی مثل طرحي و تامين قطعات و تجهيزاتي مانند سيستم كمكي راننده (ADAS) است.

مدیر طراحی، مهندسی و ساخت برق و الکترونیک گفت: در بخش نرم‌افزاري مربوط به برق و الكتريك خودرو شركت‌هاي دانش‌بنيان موفقي در ايران فعال هستند كه شركت ساپكو با همه اين شركت‌ها همكاری خوبي دارد. اگر چه در حوزه سخت‌افزاري هنوز در ابتداي راه هستيم و در اين بخش تلاش‌هاي مضاعفي در دستور كارمان قرار دارد.