پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۲۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت باید در جهت حمایت از دامداران و واقعی کردن قیمت‌ها بر اساس رشد تورم نهاده‌های دامی گام برداشته و تعیین قیمت حدود 2 هزار و 400 تومانی شیر خام توسط سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده قیمت مناسبی است.

خرید شیر با قیمت عادلانه نوعی حمایت از تولید ملی است

به گزارش بورس نیوز، نورمحمد تربتی‌نژاد درباره افزایش قیمت شیر خام طی روزهای اخیر، اظهار کرد: قیمت تمامی محصولات تحت تاثیرعوامل تولید، عرضه و تقاضاست. با توجه به قیمت 2 هزار تومانی شیر از سال گذشته، پیشنهاد تولیدکنندگان برای افزایش قیمت آن به 2 هزار 570تومان بوده که با تورم همخوانی دارد.

وی افزود: نهاده‌های دامی از جمله خوراک و داروی مورد نیاز دامداران افزایش قیمت داشته که دولت باید در قیمت‌گذاری جدید خود در زمینه لبنیات و شیر خام، تورم را نیز مد نظر قرار داده تا دامداران و تولیدکنندگان شیر نیز متضرر نشوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: خرید شیر از تولیدکنندگان با قیمت عادلانه نوعی حمایت از تولید ملی خواهد بود. دولت باید در جهت حمایت از دامداران و واقعی کردن قیمت‌ها بر اساس رشد تورم نهاده‌های دامی گام بردارد و تعیین قیمت حدود 2 هزار و 400 تومانی شیر خام توسط سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده قیمت مناسبی است.

وی دررابطه با افزایش قیمت شیرخام که گرانی لبنیات را به دنبال دارد، تاکید کرد: باید قیمت محصولات کشاورزی براساس هزینه تولید افزایش یابد و از سوی دیگر باید از طریق کانال حمایت از مصرف‌کننده اعتبارات خاصی برای مصرف‌کنندگان در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت تمامی محصولات کشاورزی باید بر اساس هزینه‌ها و سود قانونی تعیین شود. نرخ محصولات کشاورزی نباید تحت تاثیر مصرف‌کننده باشد بلکه هزینه تولید باید قیمت محصولات را مشخص کند.