پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۸۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات قطعه سازان با جدیت از سوی خانه ملت پیگیری می‌شود و نشست‌هایی نیز با این قشر و خودروسازان برگزار شده و تسهیلاتی در این خصوص پرداخت شده است.

پیگیری مشکلات قطعه سازان از سوی مجلس شورای اسلامی

به گزارش بورس نیوز، علی لاریجانی ، در جمع فعالان اقتصادی استان مرکزی در اراک، افزود: قوانین و مقررات متضاد و متناقض در امور اجرایی کشور زیاد است اما، بخشی از آن‌ها در هیات تطبیق رسیدگی و در بسیاری از مواقع نیز لغو می‌شوند.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از مسایل دست و پاگیر هم قانون نیستند و شرایط ویژه درون دستگاهی شکل گرفته که باید در درون نهادهای اجرایی مورد بررسی قرار گیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی باید بدانند که مسئولان در استان‌ها و در سطح ملی دلسوزانه به دنبال حل معضلات هستند اما، برخی از مشکلات را هم نمی‌توان عنوان کرد.

وی درادامه گفت: مشکلات قطعه سازان با جدیت از سوی خانه ملت پیگیری می‌شود و نشست‌هایی نیز با این قشر و خودروسازان برگزار شده و تسهیلاتی در این خصوص پرداخت شده است.

لاریجانی در خصوص مشکلات معادن استان مرکزی نیز گفت: خانه ملت اختیارات بسیاری به شورای معادن استان‌ها به ریاست استاندار ارایه کرده و تمامی این موضوعات در داخل استان قابل حل است.

وی بیان کرد: نزاع‌های حزبی و جناحی در کشور به منافع ملی صدمه وارد می‌کند و باید در شرایط کنونی وفاق و همدلی در کشور فراگیر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بخش عمده ای از مشکلات داخلی به دلیل تحریم‌ها است و گذار از تحریم نیز با همکاری و هماهنگی همه بخش‌ها میسر است.

استاندار مرکزی نیز دراین نشست با اشاره به بازدید امروز رییس مجلس شورای اسلامی از شرکت هپکو اظهار کرد: بازدید امروز امیدآفرین بود، شرکت هپکو با عزم و اراده به تولید نشسته است و امروز نیز ١٥ دستگاه تولیدی این شرکت رونمایی شد و در سالن‌های این شرکت آهنگ تولید را میشنویم و خوشبختانه در دیگر صنایع بزرگ استان مانند ایرالکو، واگن پارس، ماشین سازی، آذرآب و ... شرایطی بهتر از دیروز را شاهدیم و به سمت جلو در حرکت هستیم.

آقازاده عملکرد استان مرکزی در حوزه اشتغال را مثبت ارزیابی کرده وخاطر نشان کرد: در حوزه کاهش نرخ بیکاری در استان عملکرد خوبی نسبت به سال گذشته حاصل شده است و به نرخ ٦.٩ درصد دست یافته‌ایم همچنین تصور میشود که تا پایان سال به یک میلیارد و ١٠٠ میلیون دلار صادرات غیرنفتی دست یابیم.