پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۹۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
برای سال 98 پیش‌بینی‌می‌شود که رویکرد کلی بازار به سمت سهم‌های بنیادی گام بردارد.


حیدرزاده

مهدی حیدرزاده مدیرعامل کارگزاری مدبر آسیا درباره ارزیابی خود از بازار‌سرمایه در گفت‌و‌گو با بورس نیوز، اظهار کرد: بازار طی روزهای اخیر با یک تهدید مواجه شد اما تسویه آخر سال تهدید ویژه‌ای نیست؛ اگر بخواهیم به این نوع تسویه‌ها امتیاز دهیم، ممکن است 30 درصد عرضه‌ها را افزایش دهد اما تا آخر سال بازار به طور کلی مثبت ارزیابی می‌شود.

وی در این باره که بازار در پی چه سهم هایی حرکت می کند، بیان کرد: اینکه به سمت چه سهم‌هایی حرکت می‌کند کمی چالش برانگیز است؛ از سهم ویژه‌ای نمی‌توان حمایت کرد و به اینگونه به‌نظر می‌رسد که درحال حاظر به سهم‌های بزرگ کمی توجهی شده اما در نهایت صنایعی که تا الان بازدهی ویژه‌ای نداشتند کمی وضعیت بهتری خواهند داشت. 

این کارشناس بازارسرمایه افزود: وضعیت بانک‌ها در آخر سال‌ها زیاد جذاب به نظر نمی‌رسد زیرا فروشنده‌ها نقدشونده‌ترین را برای فروش انتخاب می‌کنند و با توجه به اخباری که برای سال 98 داریم رویکرد کلی بازار به سمت سهم‌های بنیادی گام بردارد.

مدیرعامل کارگزاری مدبر آسیا درباره وضعیت پتروشیمی ها و گروه فلزات گفت: به طور کلی وضعیت این دو گروه مثبت ارزیابی می‌شود زیرا صنایع پربازدهی در سال آینده نسبت سایر سهم‌های بازار خواهند بود.