پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۰۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران:
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: رونق تولید در کشور الزامات مختص به خود را دارد و در این زمینه می‌توان مواردی از قبیل تامین به موقع مواد اولیه، تامین منابع مالی، اصلاح قوانین بیمه، مالیات، نظام بانکی و سود سپرده‌ها برای هدایت منابع مالی به سمت فعالیت‌های مولد اقتصادی را نام برد.

به گزارش بورس نیوز، عباس آرگون اظهار کرد: بازار سرمایه از نهادهای مالی فعال در اقتصاد کشور است که از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی و توسعه زیرساخت‌های لازم می‌توان این بازار را به بهترین بازار برای جذب نقدینگی‌ها به ویژه جذب سرمایه‌های خرد و سرگردان در جامعه و هدایت آن به سمت بخش‌های تولیدی و مولد اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری‌ها و ایجاد اشتغال پایدار تبدیل کرد.

کارشناس بازار سرمایه در خصوص اینکه در وضعیت فعلی اقتصاد و تحریم‌ها، کارآمدترین مسیر برای رونق اشتغال، با سرمایه‌گذاری در چه صنایعی امکانپذیر است ادامه داد: باتوجه به ظرفیت‌های کشور برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف و حفظ و توسعه اشتغال، توجه به مزیت‌های کشور از جمله صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، توریسم، احیا وتوسعه صنایع کوچک و متوسط در حوزه‌های مختلف به خصوص در صنایع دستی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

آرگون همچنین تاکید کرد: برای جبران کاهش احتمالی درآمدهای نفتی کشور می‌توان با توسعه بیشتر بخش خصوصی و حمایت از تولیدات صادرات‌محور و ارتباط و تعامل با کشورهای همسایه برای افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی اقدام کرد؛ در این صورت است که کشور به درآمدهای پایدار دست خواهد یافت.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به مقررات کسب و کار و نقش آن در رونق اشتغال اشاره و توضیح داد: برای اصلاح مقررات مربوط به کسب وکار و حذف قوانین مزاحم به نحو مناسبی تلاش نمی‌شود.

وی افزود: متاسفانه بیشتر تلاش‌ها جنبه شعاری دارد و اقدام شایان توجهی در این خصوص انجام نشده است؛ به‌خصوص در سال گذشته که صدور بخشنامه‌های متعدد، فضا را برای انجام کسب و کار مشکل‌تر کرد. بنابراین در این خصوص برای بهبود و تسهیل فضای کسب و کار نیازمند زمانبندی برای مقررات‌زدایی و تنقیح قوانین هستیم.

آرگون در خصوص الزامات و اقتضائات قانونی، تجاری و اقتصادی برای رونق تولید در کشور بیان کرد: رونق تولید در کشور الزامات مختص به خود را دارد و در این زمینه می‌توان مواردی از قبیل تامین به موقع مواد اولیه، تامین منابع مالی، اصلاح قوانین بیمه، مالیات، نظام بانکی و سود سپرده‌ها برای هدایت منابع مالی به سمت فعالیت‌های مولد اقتصادی را نام برد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: بهره‌مندی از تکنولوژی روز دنیا برای ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و بهبود رقابت‌پذیری، بهبود فضای کسب وکار و کاهش بروکراسی‌های اداری برای توسعه فعالیت‌های مولد اقتصادی، دیپلماسی فعال اقتصادی به خصوص با کشورهای همسایه از دیگر عواملی است که در رونق هرچه بیشتر تولید موثر خواهد بود.