پربیننده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۰۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران:
۸۰ درصد از مشکلات موجود در تولید کشور به موجب تصمیمات یک شبه، برق آسا و بدون کارشناسی است.

به گزارش بورس نیوز، حسن حسینقلی اظهار کرد: متاسفانه در سال ۱۳۹۷ تولید ایران با مشکلات زیادی در بخش‌های مختلف مواجه شد که به عقیده من صرفا و حدودا ۲۰ درصد از این مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه بود و نمی‌توان همه چیز را به گردن آن انداخت.

وی اضافه کرد: ۸۰ درصد از مشکلات موجود در تولید کشور به موجب تصمیمات یک شبه، برق آسا و بدون کارشناسی است.

نایب رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران در این خصوص تصریح داشت: دولت در راستای حمایت از اقتصاد و تولید ملی تلاش‌هایی کرده است تا بتواند اوضاع را بهبود ببخشد، این روزها در یک جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و دشمنان از هیچ کاری برای زمین زدن ما فروگذار نخواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: دولت در خصوص صادرات که شامل حمل‌ونقل دریایی است بسیار زحمت کشیده ضمن آنکه به کنترل قیمت‌ها از طریق بورس کالا پرداخت تا بتوانند عرضه و تقاضا را تا حدودی کنترل کنند.

نایب رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: ما باید حتما توسعه صادرات را در اولویت قرار دهیم. توسعه صادرات مساوی است با رونق تولید و اشتغال کشور. لذا تا به این موارد اساسی رسیدگی نشود مشکلات اقتصادی به قوت خود باقی خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه تفاوت نرخی که بر روی ارز نیما و آزاد وجود دارد باید از میان برود گفت: بورس کالا در نوع خود مکان بسیار امنی برای معاملات است و همین امنیت و شفافیت آن برای برخی از دلالان ناخوشایند است.