پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۱۳۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
تأمین نقدینگی و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی اولویت ویژه وزارت صمت است. موضوعات مربوط به تأمین نقدینگی، مشکلات ارزی و تأمین بازار را در دستور کار خود قرار داده ایم. خوشبختانه بخش عمده‌ای از مواد اولیه مورد نیاز، داخلی است.

به گزارش بورس نیوز، رضا رحمانی در نشست با اعضای فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی رونق تولید با کار جهادی را از اهم برنامه‌های خود دانست و اظهار کرد: همکاران در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با روحیه جهادی به میدان آمدند.

وی افزود: موضوع تأمین نقدینگی و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی اولویت ویژه وزارت صمت است. موضوعات مربوط به تأمین نقدینگی، مشکلات ارزی و تأمین بازار را در دستور کار خود قرار داده ایم. خوشبختانه بخش عمده‌ای از مواد اولیه مورد نیاز، داخلی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اجازه نخواهم داد در این شرایط که همه باید پای کار باشند و به تولید کمک کنند، عده‌ای تحت هر عنوانی به منافع خود فکر کنند. در برخورد با فساد با احدی تعارف ندارم. در وزارت صمت هیچ رانتی داده نشده و از این به بعد هم داده نخواهد شد.

رحمانی توضیح داد: از ظرفیت نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی برای رصد و کشف تخلف استفاده می‌کنیم تا تمامی روزنه‌های رانت را ببندیم. براساس گزارش نهاد‌های اطلاعاتی برخی سایت‌ها و کانال‌ها در فضای مجازی از خارج کشور خط می‌گرفتند تا تقاضای کاذب و قیمت‌های واقعی در بازار ایجاد کنند و خوشبختانه با عده زیادی از اینها برخورد شده است.

وی تاکید کرد: تقویت توان ساخت داخل اولویت بنده در سال جاری بوده و از تولیدکنندگانی که توانایی کمک در این زمینه را دارند با تمام توان حمایت خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به ممنوعیت واردات 1339 قلم کالا در سال گذشته، اشاره و بیان کرد: واردات 142 قلم کالا نیز با مسئولیت خودم امسال ممنوع شده و هرکس که کالایی را داخل تولید می‌کند باید واردات نمونه مشابه اش ممنوع شود و همه اینها برای حمایت از تولید و تقویت تولیدکنندگان داخلی است.

رحمانی درباره حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال تصریح کرد: قرارگاه‌های تولید را در وزارت صمت راه‌اندازی کردیم و برنامه سال جاری و آینده تقویت تولید بوده و در این راستا گام‌های خوبی برداشته شد.

رحمانی در خصوص کنترل قیمت کالاها در بازار نیز بیان کرد: برنامه داریم از توان اتاق اصناف و بسیج اصناف برای کمک به کنترل بازار و نظارت بر قیمت‌ها استفاده کنیم و مطمئناً با ورود بسیج اصناف اوضاع بهتر می‌شود. در بخش نظارت بازار بر بازار و قیمت‌ها توجه ویژه داریم.