پربیننده ترین عناوین
کد خبر: ۱۹۲۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت گفت: پژوهشگاه صنعت نفت باید به پژوهش‌های توسعه‌ای و کاربردی اهمیت داده و از آنجا که نتایج این‌گونه پژوهش‌ها در درازمدت به دست خواهد آمد، باید مخاطبان را در هر مرحله از نتیجه کار مطلع کند.

پژوهشگاه صنعت نفت به پژوهش‌های توسعه‌ای اهمیت دهد

به گزارش بورس نیوز، هوشنگ فلاحتیان روز گذشته در بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت اظهار کرد: پژوهشگاه کاملا آمادگی دارد نیازهای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را برطرف کرده و لازم است مدیران بخش‌های مختلف، مطالبات خود را به پژوهشگاه اعلام کنند.

وی افزود: پژوهشگاه قادر است قطب پژوهشی و علمی در بخش‌های متعدد باشد و مسیر دستیابی به خودکفایی را در بخش‌های مختلف هموار کند.

معاون وزیر نفت بیان کرد: فعالیت‌های پژوهشگاه در زمینه دستیابی به فناوری‌های نوین، ساخت تجهیزات مورد نیاز صنایع نفت و گاز و احداث پایلوت‌هایی را که قادر است در مقیاس بزرگ‌تر در آینده توسعه یابد، می‌تواند راهگشا باشد.

وی ادامه داد: پژوهشگاه صنعت نفت باید به پژوهش‌های توسعه‌ای و کاربردی اهمیت داده و از آنجا که نتایج این‌گونه پژوهش‌ها در درازمدت به دست خواهد آمد، باید مخاطبان را در هر مرحله از نتیجه کار مطلع کند.

معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت گفت: مشارکت با واحدهای صنعتی که قابلیت کاربردی کردن فناوری‌های پژوهشگاه را دارند در دستور کار قرار دارد.