تعداد بازدید : ۳۰۴۳
کد خبر : ۱۱۱۴۵۹
رییس حسابداری شرکت تولید دارو عنوان کرد:
۰۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۵
این شرکت که عملکرد نیمه اول سال مالی جاری آن با تعدیل مثبت 21 درصدی سود برآوردی همراه بوده در حالی از سبد محصولات تولیدی متنوع برخوردار است که تولید چندین نوع محصول جدید را نیز جزو برنامه کاری خود قرار داده است.
شرکت داروسازی تولید دارو که طی سال جاری پا به فرابورس گذاشته از جمله شرکت هایی است که بازدهی مناسبی را از روز ابتدایی انجام معاملات آن یعنی 31 شهریور ماه سال جاری تاکنون نصیب سهامداران خود کرده است. به گونه ای که "دتولید" موفق به کسب بازدهی مثبت بیش از 86 درصدی طی دوره مذکور شده است.

براساس گزارش بورس نیوز، این شرکت که عملکرد نیمه اول سال مالی جاری آن با تعدیل مثبت 21 درصدی سود برآوردی همراه بوده در حالی از سبد محصولات تولیدی متنوع برخوردار است که تولید چندین نوع محصول جدید را نیز جزو برنامه کاری خود قرار داده است.

در همین ارتباط، رییس حسابداری شرکت داروسازی تولید دارو به خبرنگار ما گفت: "دتولید" در نظر دارد 32 نوع محصول جدید را به سبد محصولات خود اضافه کند که در همین راستا تولید آزمایشی حدود چهار نوع از این محصولات طی سال جاری آغاز شده و فرآیند تولید مابقی به سال های آینده پس از طی شدن مراحل قانونی آن واگذار می شود.

شهابی افزود: این برنامه به صورت کاهش مقدار تولید داروهایی با حاشیه سود پایین و در مقابل تولید محصولاتی که از حاشیه سود بالاتری برخوردارند، اجرایی می شود. از این رو می توان گفت انجام این برنامه تأثیر مثبت چندان با اهمیتی در افزایش ظرفیت تولید نخواهد داشت.

وی ادامه داد: به دلیل مناسب بودن بازار فروش محصولات، سعی بر طی شدن فرآیند تولید داروهای جدید طبق برنامه ریزی ها شده تا این برنامه به بهترین نحو انجام پذیرد.

این مقام مسئول در خصوص فروش خارجی "دتولید" بیان کرد: اگرچه اقدامات لازم جهت صادرات محصولات پیگیری می شود، اما تنها بخش اندکی از تولیدات از طریق شرکت های خارجی واسطه صادر می شود.

رییس حسابداری این شرکت دارویی در ارتباط با واردات مواد اولیه مورد نیاز اظهار داشت: "دتولید" طی سال جاری سعی بر تأمین مواد مصرفی مورد نیاز تولید خود از منابع داخلی کرده که در پی این امر، واردات این مواد طی عملکرد شش ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل از 22 درصد به 11 درصد طی سال جاری رسیده است. همچنین مواد اولیه مورد نیاز از کشور چین وارد می شود.

شهابی در خاتمه پیرامون برنامه های این شرکت جهت افزایش سرمایه آن تصریح کرد: "دتولید" در نظر دارد افزایش 30 درصدی سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران را اجرایی کند که اقدامات لازم جهت انجام این امر در حال پیگیری است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: